کد خبر: ۲۵۲۴۵
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۴ - ۱۷:۰۶
رئیس بانک توسعه اسلامی گفت: بانک توسعه اسلامی در قالب ارائه تسهیلات، در توسعه اوقاف جایزه مصطفی(ص)مشارکت خواهد داشت.
به گزارش  روابط عمومی جایزه پیامبر اعظم (ص)، احمد محمدعلی المدنی رئیس بانک توسعه اسلامی در دیدار با رئیس کل بانک مرکزی و مسئولان جایزه مصطفی(ص) گفت: باید سرمایه گذارانی را جذب کرد تا در صندوق سرمایه گذاری و موقوفات این جایزه سرمایه گذاری کنند و بانک توسعه اسلامی در قالب ارائه تسهیلات، در توسعه اوقاف جایزه مشارکت خواهد داشت.
المدنی با ابراز امیدواری نسبت به جایگاه آینده جایزه مصطفی(ص) افزود: مطمئنم با تلاش های دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) و همه برادرانم در ایران این جایزه هر سال باشکوه تر از قبل برگزار خواهد شد. 
وی بیان کرد: این که یک زمین وقفی برای تاسیس چنین اقدامی در نظر گرفته شده، اقدام خوبی است اما این تازه شروع کار است و جایزه مصطفی(ص) باید آنقدر گسترش یابد که سطح آن از نوبل هم فراتر رود، باید سرمایه گذارانی را جذب کرد تا در موقوفات جایزه سرمایه گذاری کنند، بانک توسعه اسلامی در قالب ارائه تسهیلات، در توسعه اوقاف جایزه مشارکت خواهد داشت اما جذب مشارکت سایر بانک های ایرانی در این پروژه با همکاری همه میسر است. 
رئیس بانک توسعه اسلامی ادامه داد: ما از بانک های ایرانی سرمایه بلاعوض نمی خواهیم بلکه خواستار سرمایه گذاری آنها در این پروژه هستیم تا سود خود را از آن برداشت کنند تا بتوانیم جایزه مصطفی(ص) را هر چه بیشتر توسعه بدهیم و در بخش های دیگر نیز جایزه را وسعت ببخشیم. 
ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در این نشست، از مشارکت بانک توسعه اسلامی در صندوق سرمایه گذاری و وقف جایزه مصطفی(ص) ابراز خرسندی کرد و گفت: مشارکت بانک توسعه اسلامی در صندوق سرمایه گذاری و موقوفات جایزه مصطفی(ص) اقدامی ارزشمند و تاثیرگذار است. 
وی ادامه داد: من سعی می کنم هر وظیفه ای لازم است در مسیر گسترش تاثیر و ارتقای جایگاه جایزه مصطفی(ص) انجام دهم چرا که این اقدام باقیات الصالحات است که آیندگان از آن بهره مند خواهند شد. 
سیف همچنین از پیشنهاد برگزاری نشست های هم اندیشی برای تصویب قوانین بانکی مشترک میان بانک مرکزی ایران و سایر بانک های کشورهای اسلامی خبر داد و گفت: با همکاری بانک توسعه اسلامی پروژه ای وقفی در ایران توسط بانک مرکزی ایران آغاز خواهد شد. 
مهدی صفاری نیا دبیر شورای سیاست گذاری جایزه مصطفی(ص) نیز با اشاره به اهمیت مشارکت بانک توسعه اسلامی در صندوق وقف جایزه مصطفی(ص) بیان کرد: موضوع اقتصاد و بانکداری اسلامی به پیشنهاد بانک توسعه اسلامی به حوزه های اهدایی جایزه عمومی در رشته ای علمی در دوره های آتی اضافه شده است، این بانک همچنین در پروژه مجتمع وقفی جایزه در تهران نیز مشارکت خواهد داشت. 
نام:
ایمیل:
* نظر: