کد خبر: ۲۵۴۸۵
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۰
بانک مسکن برای رونق بخش مسکن و سهولت خانه دار شدن متقاضیان، سقف تسهیلات خرید و احداث واحدهای مسکونی از محل حساب های تعهدی به جز حساب صندوق پس اندازمسکن یکم، با استفاده از اوراق مسکن (اوراق صندوق ممتاز) را افزایش داد.
 مدیر روابط عمومی بانک مسکن در این رابطه گفت: دارندگان حساب های صندوق پس اندازمسکن و یا پس انداز مسکن جوانان از امروز(12 دی ماه) می توانند علاوه بر استفاده از امتیاز حساب خود به صورت توام، از اوراق صندوق ممتاز و یا اوراق مسکن مسکن تا سقف های 400، 500 و 600 میلیون ریال با توجه به مناطق مختلف جغرافیایی برای خرید و احداث واحد مسکونی از تسهیلات استفاده کنند.
مسعود ایزدی ادامه داد: مشتریان بانک مسکن که پیش از این از تسهیلات خرید مسکن این بانک استفاده کرده اند، می توانند در زمان تعویض وثیقه یا تبدیل به احسن واحد مسکونی کنونی خود و یا انتقال مانده بدهی به خریدار واحد مربوطه، از مابه التفاوت تسهیلات از محل انواع حساب های تعهدی و نیز اوراق صندوق ممتاز به تنهایی یا توام تا سقف های400، 500 و 600 میلیون ریال با توجه به مناطق مختلف جغرافیایی از تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن برخوردار شوند.
مدیرروابط عمومی بانک مسکن یادآورشد: مدت بازپرداخت تسهیلات فروش اقساطی مسکن در قالب خرید و یا واگذاری سهم الشرکه از محل حساب های صندوق پس انداز مسکن و صندوق پس انداز ساخت مسکن از 10 سال به 12سال افزایش یافت. 
وی همچنین افزود: افرادی که نسبت به افتتاح حساب صندوق پس انداز مسکن یکم اقدام کرده و بیش از 6 ماه از تاریخ افتتاح حساب آنها گذشته باشد و خود یا بستگان نزدیک آنها دارای حساب صندوق پس انداز مسکن عادی، حساب پس انداز مسکن جوانان و یا حساب صندوق پس انداز ساخت باشند به شرط رعایت شرایط و ضوابط ذیربط ، می توانند از سقف تسهیلات صندوق پس انداز مسکن یکم برای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده کنند.
به گزارش ایرنا، دارندگان حساب های صندوق پس انداز جوانان پس از 15 سال پرداخت سهم خود به این صندوق می توانند از 41 میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن در تهران استفاده کنند؛ با توجه به دستورالعمل جدید، دارندگان این حساب ها می توانند با خرید اوراق مسکن، 19 میلیون تومان دیگر از تسهیلات این بانک در تهران استفاده کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: