کد خبر: ۲۵۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۸
تهران - ایرنا - سومین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران دهم و یازدهم اسفندماه و نخستین نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو نهم تا دهم اسفندماه با رویکرد رقابت پذیری و همکاری های بین المللی برگزار می شود.
 دبیرکل سومین همایش بین المللی صنعت خودرو امروز (دوشنبه) در نشستی خبری در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در این دو رویداد بین المللی خودرو، شرکت های داخلی و شرکای خارجی آنها که برنامه تولیدی در ایران دارند، اجازه حضور دارند.
سامان قربانی افزود: شرکت هایی که فقط قصد فروش خودرو به بازار ایران دارند، اجازه حضور در سومین همایش بین المللی صنعت خودروی ایران و نخستین نمایشگاه توانمندی های صنعت خودرو نخواهند داشت.
وی به حضور شرکت هایی از ژاپن، ایتالیا، فرانسه، آلمان، سوئد و اتریش در همایش و نمایشگاه یادشده اشاره کرد و گفت: گفت: در روزهای برگزاری این دو رویداد، قراردادهایی بین شرکت های ایرانی و شرکای خارجی منعقد خواهد شد. 
قربانی در مورد امضای قرارداد همکاری میان شرکت ایران خودرو و پژو نیز گفت: این قرارداد امکان دارد در حاشیه همایش یادشده امضا یا در سفر رئیس جمهوری به فرانسه امضا شود.
وی درمورد حضور شرکت های آمریکایی در این نمایشگاه گفت: باتوجه به اینکه یک شرکت آمریکایی با شرکت پارس خودروی ایران همکاری دارد، محدودیتی برای حضور آنها در این نمایشگاه وجود نخواهد داشت. 
قربانی افزود: با این حال، مذاکره هایی انجام شده اما هنوز به صورت رسمی درخواستی از طرف شرکت آمریکایی دریافت نشده است
نام:
ایمیل:
* نظر: