کد خبر: ۲۵۷۰۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۳:۴۱
هشدار وزارت نیرو برای منابع آبی سال آینده
قائم مقام وزیر نیرو هشدار داد رشد بارندگی های پاییزی امسال نسبت به سال 93 نباید موجب اتلاف منابع شود، زیرا تابستان آینده شرایط دشواری خواهیم داشت.
به گزارش تجارت آنلاین، ستار محمودی در پانزدهمین همایش مدیران ارشد وزارت خواستار آمادگی همه جانبه برای پدافند غیرعامل و مقابله با حوادث غیرمترقبه شد و افزود : شفافیت در اطلاع رسانی، ارائه خدمات و محصولات با کیفیت به مردم ، ضامن تحقق برنامه ها است .

وی تامین آب بیشتر مناطق کشور را با بهره گیری از صنعت سدسازی میسر دانست و گفت: اکنون برای برطرف ساختن آثار منفی آن تلاش می شود .

قائم مقام وزیر نیرو با بیان اینکه امروز ایران از توانایی احداث هر نوع سد با ظرفیت های مختلف و پیچیده ترین فنون سازه های آبی برخوردار است اظهار کرد: برخی منتقدان، ایرادهایی درزمینه سدسازی که با شرایط کشور تناسب دارد ، مطرح می کنند که وزارت نیرو برای جبران تبعات منفی احتمالی این مساله تلاش می کند.

محمودی ادامه داد : چنانچه وزارت نیرو نسبت به ساخت سد میناب (هرمزگان ) برنامه ریزی نکرده بود ، آب های ناشی از بارندگی های پاییزی به سهولت از دسترس خارج شده بود .

به گفته قائم مقام وزیر نیرو امروز ایران در حوزه آب سابقه 70 ساله دارد و پیشینه مدیریتی رسمی 46 ساله در حوزه برق سبب شده تا انواع نیروگاه و سدها با تکیه بر توان داخلی در کشور ساخته شود.

محمودی خاطرنشان کرد: وزارت نیرو یکی از ارکان اقتصاد کشور به حساب می آید و فعالان و دست اندارکاران صنعت آب و برق باید بدون کوچکترین ابهام و تزلزل در کار به فعالیت خود ادامه دهند.
نام:
ایمیل:
* نظر: