کد خبر: ۲۵۸۵۰
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۰۶
فعالیت فرودگاه با حداکثر ظرفیت؛
مدیرکل فرودگاه مهرآباد با اشاره به تمهیدات این فرودگاه برای سفرهای نوروزی، گفت: پیش بینی افزایش ۱۰ درصدی مسافران را برای نوروز ۹۵ داریم.
علی رستمی با اشاره به تهمیدات نوروزی در فرودگاه مهرآباد، گفت: ساماندهی ترمینال ۱ و ۲ فرودگاه و محوطه جلوی این ترمینال‌ها از اقداماتی است که در حال انجام است تا برای نوروز به بهره‌برداری برسد، همچنین طرح پارکینگ طبقاتی که به صورت کامل به اتمام نرسیده اما به دلیل ضرورت، در حال استفاده است.

وی با بیان اینکه برای نوروز ساماندهی فرودگاه را در دستور کار داریم، افزود: بخشی از پروژه های نوسازی که الان در حال انجام است، برای نوروز به اتمام می‌رسد، مانند نوسازی باندهای فرودگاه که از ماه‌های قبل شروع شده است.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد به احتمال افزایش ۱۰ درصدی مسافران در نوروز اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر این فرودگاه با حداکثر ظرفیت فعالیت می‌کند و پیش بینی ما این است که برای نوروز ۱۰ درصد به تعداد مسافران افزوده شود.

رستمی با بیان اینکه فرودگاه مهرآباد امکان بیش از این، افزایش تقاضا را ندارد، گفت: برخی فرودگاه‌های کشور ممکن است تا ۵۰ درصد افزایش ظرفیت برای نوروز داشته باشند اما فرودگاه مهرآباد در حال حاضر هم با پیک ظرفیت، فعالیت می کند اما باید توجه داشت که تقاضا هم بیش از این رقم نیست.

وی با اشاره به اینکه توقف پروازهای شبانه فرودگاه در راستای کنترل آلودگی صوتی انجام شده است، افزود: فرودگاه مهرآباد به جای افزایش ظرفیت نیاز به نوسازی دارد چرا که بخش‌هایی از این فرودگاه قدمت زیادی دارد که باید نوسازی شود.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد با بیان اینکه توسعه باید در فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شود، ادامه داد: سیاست‌‌های دولت در سطح کلان اگر به افزایش پروازها در فرودگاه مهرآباد بیانجامد، در آن زمان نیاز است که طرح توسعه اجرایی شود، در غیراین صورت ظرفیت کنونی پاسخگو است.

رستمی در خصوص اجرای طرح مترو در فرودگاه مهرآباد، اظهار داشت: این طرح توسط شرکت مترو تهران در حال انجام است و دو خروجی جلوی ترمینال ۱ و ۲ و ۴ و ۶ دارد که فعلا خروجی ترمینال ۱ و ۲ آن آماده شده و به صورت آزمایشی مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: