کد خبر: ۲۵۸۶۲
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۴:۴۰
اداره امور هواپیمایی کشوری وزارت حمل و نقل بحرین اعلام کرد، تمامی پروازها بین این کشور و ایران متوقف شده است.
به گزارش پایگاه خبری سی اچ اویشین، اداره امور هواپیمایی کشوری وزارت حمل و نقل بحرین اعلام کرد، تمامی پروازها بین این کشور و ایران متوقف شده است.
این اداره با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که تصمیم اخیر دولت بحرین در قطع روابط دیپلماتیک با ایران موجب شده تا شرکت های هوایی گالف ایر، ایران ایر و زاگرس ایرلاین تمامی پروازهای خود بین دو کشور را متوقف کنند.
بر اساس این گزارش، شرکت گال فایر پروازهایی را به مشهد، شیراز و تهران داشت، در حالی که شرکت ایران ایر از طریق شرکت بوکووینا و شرکت زاگرس ایرلاینز پروازهایی را به مشهد داشتند.
این بیانیه 2 روز بعد از آن منتشر می شود که عربستان به صورت رسمی روابط دیپلماتیک و ارتباطات هوایی با ایران را قطع کرد. تنش در روابط ایران با کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، پس از اعدام شیخ نمر النمر، روحانی شیعه توسط ریاض بالا گرفته است.
علاوه بر بحرین، سودان نیز روابط خود با تهران را قطع کرده و کشورهای کویت و امارات سطح روابط خود با این کشور را تنزل داده اند.
در سال 2011، بحرین برای یک بازه زمانی 17 ماهه تمامی پروازها از این کشور به مقصد ایران و عراق را متوقف کرده بود. این تصمیم در پی انتقادات این دو کشور به اقدامات سرکوبگرانه حکومت بحرین در قبال منتقدان اتخاذ شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر: