کد خبر: ۲۵۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۴ - ۱۱:۲۷
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات خبر داد:
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران، گفت: میزان صید ماهیان توسط ایران از مجموع صید هفت کشور حاشیه خلیج فارس بیشتر و رتبه دوم صید در اقیانوس هند در دستان ایران است.
علی اصغر مجاهدی روز چهارشنبه در نخستین جشن ملی ساردین ماهیان در قشم، اظهار کرد: هم اینک بیش از یکصد هزار تن از صید سالانه کشور، از ذخایر مشترک آبزیان در آب های بین المللی برداشت می شود.
وی با بیان اینکه هرمزگان یکی از مناطق اصلی صید و صیادی کشور است و بیش از 40 درصد صید ایران در این استان انجام می شود، افزود: پیش بینی می شود بر اساس برنامه ششم توسعه این عدد به 45 درصد افزایش یابد.
مجاهدی با اشاره به کاهش نیم درصدی صید سالانه در جهان، اضافه کرد: کشور ما سالانه چهار درصد رشد در حوزه صیادی دارد و در 10 سال گذشته صید ساردین ماهیان با 30 درصد رشد سالانه همراه بوده است.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران، توسعه صیادی در جنوب کشور را متکی به صید ماهیان ریز دانست و افزود: براساس برنامه ششم توسعه صید فانوس ماهیان و سطح زیان در آب های خلیج فارس و بین المللی دو برابر می شود.
وی با انتقاد از روند فرآوری ساردین ماهیان در کشور، گفت: با وجود ظرفیت های بی شمار در این حوزه، هم اکنون ارزش اقتصادی ساردین یک درصد از ارزش اقتصادی صید را تشکیل می دهد.
مجاهدی با تاکید بر ضرورت تکمیل زنجیره فرآوری ماهی، افزود: تکمیل زنجیر فرآوری ماهی با احداث صنایع تکمیلی، منجر به ارزش افزوده بیشتر و رونق اقتصاد شیلات کشور و هرمزگان می شود.
وی با دعوت از جامعه صیادی برای ورود به حوزه فرآوری، بسته بندی و صادرات ساردین ماهیان، گفت: با این رویکرد انتظار داریم صیادان علاوه بر مدیریت صید، در مدیریت درآمد این حوزه نیز نقش داشته باشند.
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات ایران حفظ ذخایر آبزی را مبنای توسعه صیادی در جنوب کشور دانست و گفت: حفظ ذخایر آبزیان و بهره وری حداکثری از ذخایر برداشت شده اولویت اصلی توسعه شیلات است.
نخستین جشن ملی ساردین ماهیان صبح روز چهارشنبه به میزبانی جزیره قشم و مرکز بین الملل رشد با هدف ارتقای ارزش افزوده محصولات شیلاتی آغاز شد و عصر امروز در قالب نشست های تخصصی با محوریت ارزش افزوده، توسعه بازار، فرآوری و تجلیل از تعاونی های صیادی نمونه و مروجان برتر خاتمه یافت.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: