کد خبر: ۲۶۲۴۵
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۴
معاون وزیر نیرو از انتقال ۷ هزار میلیارد تومان بدهی وزارت نیرو که مربوط به واگذاری های گذشته بود در ماه آبان خبر داده بود اما با گذشت دو ماه از این موضوع، هنوز این بدهی ها به دولت منتقل نشده است.
 در حالی که قرار بود دو ماه پیش 7 هزار میلیارد تومان از بدهی 32 هزار میلیارد تومانی وزارت نیرو به دولت منتقل شود، این کار هنوز انجام نشده است.

«هوشنگ فلاحتیان» معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی شانزدهم آبان ماه در جمع خبرنگاران در این خصوص گفته بود: "از بابت نیروگاه‌هایی که در سالهای گذشته به بخش‌های غیردولتی واگذار شده بیش از 7 هزار میلیارد تومان بدهی برای وزارت نیرو باقی مانده که در جلسات دولت این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد که این بخش از بدهی‌های وزارت نیرو به دولت منتقل شود. پتانسیل‌های قانونی این کار اتجام شده و تا چند روز آینده این کار صورت خواهد گرفت."

اما با گذشت دو ماه از این تاریخ، هنوز 7 هزار میلیارد تومان از بدهی های وزارت نیرو که مربوط به بدهی های نیروگاههای واگذار شده در دوره های گذشته بوده، بر گردن وزارت نیرو است و به دولت منتقل نشده است.

«علیرضا دائمی» معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو نیز در این خصوص گفت: "متاسفانه اتفاقی که در واگذاری نیروگاه‌ها افتاده این است که نیروگاه‌ها واگذار شده و بدهی بانکی آنها بر دوش وزارت نیرو باقی مانده است که برای جلوگیری از این موضوع، از این پس شیوه واگذاری تغییر می‌کند."

به‌گفته وی، از این پس نیروگاه‌ها در قالب شرکت و بنگاه اقتصادی واگذار می‌شوند که بر این اساس، تمام بدهی‌های آنها نیز در تراز مالی شرکت ثبت و نیروگاه به همراه بدهی‌های آن واگذار می‌شود.


نام:
ایمیل:
* نظر: