کد خبر: ۳۲۷۴۲
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
یکی از فعالان در صنعت قطعه سازی کشور معتقد است با پرداخت بخشی از مطالبات معوقه واحدهای قطعه سازی ، مشکل قطعه سازان حل نخواهد شد.
محسن رزم خواه اظهار داشت : اجرای طرح هایی به منظور پرداخت مطالبات معوقه واحدهای کوچک قطعه سازی در شرایط فعلی صرفا نقش مسکن را دارد چرا که مشکلات و مسائل در صنعت قطعه سازی کشور در حدی بحرانی است که با این پول ها مشکل قطعه سازان حل نخواهد شد.
وی تصریح کرد : باید راه حل های اساسی تری برای مشکلات موجود در صنعت قطعه سازی کشور اندیشیده شود هر چند بخشی از مطالبات با تاخیر چند ماهه پرداخت می شود اما همچنان مشکل پرداخت بهره های تسهیلات بانکی که دریافت شده برای قطعه سازان وجود دارد بنابراین جریان مشکل نقدینگی تداوم خواهد داشت لذا این اقدامات مشکل زیادی از صنعت قطعه سازی حل نخواهد کرد.
وی تاکید کرد :  قطعه سازان همچنان منتظر راهکارهای اساسی برای نجات صنعت قطعه سازی هستند در حالی که تاکنون دولت برنامه مشخصی را در این زمینه ارائه نکرده است جزء اینکه عنوان می شود نقدینگی برای حمایت وجود ندارد و قطعه سازان باید خودشان مشکلاتشان را حل نمایند.
مشاور انجمن قطعه سازان با اشاره به طرحی به منظور پرداخت مطالبات واحدهای قطعه سازی کوچک اظهار داشت : تفریق بین قطعه سازان کوچک و متوسط و بزرگ خود از مسائل مورد اختلاف در وضعیت فعلی است زیرا خودرو محصولی است که تا هنگامی که تمامی قطعات تولید و به موقع تامین نشود تولید نخواهد شد.
رزم خواه افزود : در صورتی که تعدادی از قطعه سازان امکان تولید و عرضه به موقع قطعات را نداشته باشند و مشمول این لیست های پرداخت مطالبات معوقه نشوند باز کمیت قطعه سازی لنگ خواهد بود.
وی تاکید کرد : باید راه حل های جامع و همه جانبه ای تدوین شود تا  کل صنعت قطعه سازی از بحران نجات یابد هر گونه بخشی نگری به این صنعت ممکن است مشکل چند واحد کوچک را حل نماید اما مشکل این صنعت را حل نخواهد کرد.
وی گفت : امروز قطعه سازان بزرگ نیز با مشکلات متعددی در زمینه نقدینگی مواجه هستند بنابراین باید راه حل های جامعی برای کل صنعت قطعه سازی کشور اندیشیده شود.
منبع: خبر خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر: