کد خبر: ۳۲۷۵۶
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۶
رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه :
رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه از ارقام نجومی در قبوض آب و برق انتقاد کرد و خواستار متعارف شدن هزینه آب و برق و گاز برای واحدهای دارای پروانه کسب شد.
مصطفی گواهی از توافق مالیاتی امسال اتاق اصناف ایران با سازمان امور مالیاتی به مثابه یک تحول و انقلاب یاد کرد و ضمن قدردانی از زحمات رئیس و هیات رئیسه اتاق اصناف ایران افزود: توافق امسال اصناف و سازمان امور مالیاتی یکی از نشانه های همدلی دولت با مردم است.

وی با بیان اینکه ۸۰ درصد توافق های پارسال هنوز قطعی نشده است، به رکود اقتصادی در کشور اشاره کرد و گفت: به رغم اینکه سه ماه از سال جدید گذشته اما هنوز بازار از رکود خارج نشده و کسادی به آرایشگران هم رسیده است.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه در ادامه از هزینه های سرسام آور آّب، برق و گاز انتقاد کرد و افزود: از زمانی که انشعاب آب و فاضلاب انجام شده، ارقام موجود در قبض آب نجومی شده است و معلوم نیست که با چه سیستمی این گونه جداول و تعرفه ها تهیه می شود.

وی ادامه داد: ما که نمی توانیم به خاطر پول آب و برق در واحدهای صنفی خود بادبزن به دست مشتری بدهیم یا از کولرهای آبی استفاده کنیم که موی سر و صورت را به بدن بچسباند؛ بالاخره فردی که پا به آرایشگاه می گذارد، نیاز به آرامش خاطر و هوای مطبوع دارد و باید سرویس و خدمات مناسبی به او ارائه شود اما قبض ۴۰۰ هزار تومانی برق و آب هم ظلم به ما است.

گواهی به ازدیاد واحدهای آرایشگری بدون پروانه کسب اشاره کرد و افزود: برخی با کمترین مبلغ مکانی را اجاره و شروع به کار آرایشگری می کنند و در بسیاری از موارد با اصلاح غیرکارشناسی، سَر مردم را خراب می کنند.

وی در خصوص برخورد اتحادیه با واحدهای بدون پروانه کسب گفت: متاسفانه پلمب هر واحد بدون پروانه کسبی برای اتحادیه ۴۰ هزار تومان هزینه در بردارد در حالی که نباید هزینه های اتحادیه صرف بی جواز ها شود.

رئیس اتحادیه آرایشگران مردانه گفت: هزینه جواز کسب یک میلیون تومان بیشتر نیست اما فاقد مجوزها از پرداخت همین یک میلیون تومان هم فرار می کنند که یکی از راهکارهای مقابله با واحدهای بدون جواز کسب جلوگیری از انتشار تبلیغات آنها در روزنامه های کثیر الانتشار و راهکار دیگر هم می تواند ندادن خدماتی همچون آب، برق و گاز به آنهاست.

نام:
ایمیل:
* نظر: