کد خبر: ۳۲۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۵۱
تغییر برخی مدیران بانکی به سبب دریافت حقوق نامتعارف از قاطعیت دولت در برخورد با متخلفان و متجاوزان به بیت المال حکایت دارد، تغییراتی که قرار است جزئیات آن هفته آینده برای رسانه ها تشریح شود.
یک مقام مطلع در نظام بانکی کشور امروز (پنجشنبه) به خبرنگار اقتصادی ایرنا گفت: هفته آینده جزئیات تغییر مدیران برخی بانک ها در نشستی با اصحاب رسانه، به اطلاع عموم مردم می رسد.
وی که خواست نامش ذکر نشود، تغییر برخی مدیران بانکی را مرتبط با تخلف آنان در دریافت حقوق های نامتعارف و خارج از عرف دانست.
این مسئول تاکید کرد «این تغییرات نشانگر عزم دولت در برخورد با کسانی است که به صورت غیرقانونی یا با تفسیر نادرست قانون از بیت المال سوء استفاده کردند».
به گزارش ایرنا، تاکنون تغییر مدیران چهار بانک رفاه، ملت، صادرات و قرض الحسنه مهر ایران رسانه ای شده است و بر این اساس، «اسماعیل لله گانی» از بانک صادرات و «سیامک دولتی» از بانک قرض الحسنه مهر ایران خداحافظی کردند. 
«مرتضی اکبری» از بانک توسعه صادرات ایران جای دولتی را گرفت اما هنوز جایگزین لله گانی مشخص نشده است.
همچنین تغییر «علی رستگار» مدیرعامل بانک ملت، نیز قطعی شده و قرار است «هادی اخلاقی فیض آثار» عضو هیات مدیره بانک سپه، به عنوان مدیرعامل جدید این بانک معرفی شود.
پیش از این نیز «علی صدقی» مدیرعامل بانک رفاه، به دلیل دریافت حقوق نامتعارف از سوی مجمع عمومی این بانک کنار گذاشته شد و «محمدعلی سهمانی» مدیرعامل بانک توسعه تعاون، مسئولیت این بانک را بر عهده گرفت.
یک مقام آگاه امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اعلام کرد: پس از دیدار ماه رمضان هیات دولت با رهبر معظم انقلاب و تاکید ایشان بر رسیدگی سریع به این موضوع، بحث برکناری مدیران بانکی متخلف در دستور کار قرار گرفت.
وی افزود: از آنجا که وزیر اقتصاد رییس مجمع عمومی بانک های دولتی است، تغییر مدیران بانکی با سرعت بررسی شد که به دنبال آن مدیران بانک های صادرات، ملت و مهر ایران از مسئولیت خود کنار گذاشته شدند.
این مسئول بانکی اضافه کرد: قرار بود مدیر یک بانک دیگر نیز تغییر کند که این موضوع برای بررسی بیشتر به تعویق افتاده است
نام:
ایمیل:
* نظر: