کد خبر: ۳۳۰۲۶
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۰
اولین روز معاملات این هفته اوراق بهادار تهران در حالی به کار خود پایان داد که شاخص کل تنها ۲۵ واحد افزایش یافت و شاخص کل هم‌وزن نیز در مقدار خود درجا زد.
 شاخص بورس اوراق بهادار تهران امروز شنبه با نوسان‌های شدیدی همراه بود به‌طوری که در ساعاتی از معاملات نماگر بازار تراز ۷۴ هزار واحد را رد کرد، اما در ادامه تا ۷۳ هزار و ۹۳۱ واحد پایین آمد.
 دماسنج بازار پس از افت‌وخیزهایی در نهایت با ۲۵ واحد افزایش نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته به کانال ۷۳ هزار و ۹۶۵ واحدی وارد شد. شاخص کل هم‌وزن نیز امروز تنها ۰.۱ واحد افزایش یافت و در مقدار ۱۳ هزار و ۷۴۳ واحد درجا زد.
 ارزش معاملات امروز به بیش از ۲۴۵ میلیارد تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۸۵ میلیون و ۴۶۹ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله در طی بیش از ۶۱ هزار نوبت دادوستد بود.
 در اولین روز از معاملات این هفته نماد شرکت ارتباطات سیار ایران با ۳۵ واحد رشد بیشترین تاثیر را در نماگر بازار داشت و همچنین بعد از این نماد توسعه معادن و فلزات، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و گروه مپنا بیشترین تاثیر را در رشد شاخص ایفا کردند.
 از طرف دیگر نماد شرکت‌های‌ کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، بانک کارآفرین و ماشین‌سازی اراک بیشترین تاثیر را در روند کاهشی برای شاخص امروز داشتند.
 بیشترین افزایش قیمت در معاملات امروز مربوط به توسعه معادن روی ایران، باما و شرکت سرب و روی ایران بود.
 شاخص کل آی‌فکس نیز امروز با ۱.۸ درصد افزایش به ۷۷۷.۷ واحد رسید. ارزش کل معاملات امروز فرابورس ایران نیز به ۷۸ میلیارد و ۲۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۳۳۵ میلیون و ۱۳۱ هزار سهام و اوراق قابل معامله طی بیش از ۲۸ هزار معامله بود.
برچسب ها: شاخص ، بورس ، تجارت آنلاین
نام:
ایمیل:
* نظر: