کد خبر: ۳۳۰۵۰
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۶
بانکهای سنگاپور در نظر دارند تا با استفاده از اطلاعات مشتریان خود در صفحات شخصی آنها در فیس بوک عملیات بانکی را انجام دهند و با نام کاربری آنها در فیس بوک یا تویتتر پرداخت های بانکی را صورت دهند.
به گزارش فایننشال تایمز، در این سیستم انتقالات الکترونیکی بین صاحب حساب بانکی که از طریق فیس بوک هویت خود را به بانکها اعلام کند صورت می گیرد و به مشتریان اجازه می دهد تا پرداختی های خود را به جای دادن شماره حساب با استفاده از کلمه کاربری فیس بوک انجام دهند.

این سرویس در سیستم انتقال مالی داخلی یا FAST قرار خواهد گرفت که 20 بانک را در شبکه انتقال داخل می کند. این برنامه به طور آزمایشی از نیمه اول سال 2017 آغاز می شود. استفاده از این سیستم شناسایی با جایگزینی شماره تلفنهای همراه به شماره حساب بانکی شروع می شود.

این سیستم مشابه برنامه ای در انگلیس است که در سال 2014 به صاحبان حسابهای 17 بانک این اجازه را می داد تا با استفاده از شماره تلفن همراه خود اقدام به انتقال پول کنند. در دانمارک بیش از سه میلیون نفر با دانلود برنامه دانسک بانک برگوشی تلفن های همراه خود با استفاده از شماره تلفن خود عملیات بانکی خود را انجام می دهند.  

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار