کد خبر: ۳۳۱۳۳
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۸:۲۳
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: سازمان امور مالیاتی باید با اجرای طرح جامع مالیاتی و همچنین اتخاذ تدابیر مناسب، تمامی فعالیت های اقتصادی کشور را رصد کند و مانع از فرارهای مالیاتی شود.
زهرا سعیدی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص جلوگیری از فرارهای مالیاتی گفت: باید پذیرفت بخشی از فعالیت های اقتصادی کشور  به صورت زیرزمینی انجام می شود که به طور طبیعی از عوامل فرار مالیاتی محسوب می شود.
 نماینده مبارکه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در بررسی لایحه برنامه ششم توسعه نیز باید به موضوع کسب درآمدهای مالیاتی مطابق با شرایط اقتصادی کشور توجه شود.
 لزوم جلوگیری از فعالیت شرکت های صوری/پرداخت مالیت نیازمند فرهنگ سازی است
 این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: پیاده سازی طرح جامع مالیاتی که یکی از مهمترین طرح های نظام مالیاتی است، ضروری است چرا که نقش بسیار مهمی در جلوگیری از فرارهای مالیاتی دارد؛بنابراین این مهم باید اجرایی شود.
 سعیدی افزود:سازمان امورمالیاتی باید با هماهنگی سایر شرکت ها مانع از فعالیت شرکت های صوری شود به دلیل اینکه وجود این شرکت ها در نظام اخذ مالیات خلل ایجاد می کند.
 وی ادامه داد:در هرصورت سازمان مالیاتی باید با اجرای طرح جامع مالیاتی و همچنین اتخاذ تدابیر مناسب،تمامی فعالیت های اقتصادی کشور را رصد کند و مانع از فرارهای مالیاتی شود.
 
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،یادآور شد: با توجه به نقش مالیات در رفاه اجتماعی یکی دیگر از اقدامات در جلوگیری از فرار مالیاتی، فرهنگ سازی در این رابطه است./
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین