کد خبر: ۳۳۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۹
وزیر نفت خبرداد:
وزیر نفت با بیان این که تلاش برای خاموش شدن آتش در حال انجام است اما نمی توان زمانی برای آن اعلام کرد گفت: آتش سوزی این پتروشیمی قطعا خرابکاری نبوده و دلایل آن فنی است.
بیژن نامدار زنگنه در ماهشهر یکی از دلایل آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا را نشت یکی از واحدهای برج پارازایلین عنوان کرد و درباره این که آیا آتش سوزی این پتروشیمی امروز خاموش می شود؟ گفت: تمام تلاش این است که آتش خاموش شود اما زمانی اعلام نمی‌کنم.وی گفت: لازم است در اینجا چند نکته را بیان کنم. به عنوان نخستین نکته این که برخی عنوان می کنند علت حادثه آتش سوزی پتروشیمی بوعلی سینا خرابکاری بوده است که قطعا اینگونه نیست و دلایل فنی داشته است. اگر قصوری هم انجام شده پس از بررسی‌ها اعلام می شود.وزیر نفت نکته دوم را به واکنش برخی از کشورهای همسایه به این حادثه اختصاص داد و با بیان این که متاسفانه برخی از کشورهای همسایه پس از این آتش سوزی ابراز خوشحالی کردند گفت: یک کشور مسلمان نباید نسبت به آسیب دیدن کشور مسلمان دیگر خوشحال باشد و باید ابراز ناراحتی کند.
نامدار زنگنه، شایعه تخلیه ماهشهر را به عنوان سومین نکته عنوان کرد و گفت: این که عنوان می کنند شهر در حال از بین رفتن است شایعه ای بیش نیست. هم اکنون در ٢٠٠ متری محل حادثه هستم و با تلاش تیم حرفه ای عملیات اطفاء حریق در حال انجام است.وی با بیان این که تیم حرفه ای در حال فرماندهی این عملیات است خاطر نشان کرد: در نهایت هیدروکربوری که داخل مخزن بوده و بخشی از آن از دیشب تخلیه شده است باید بسوزد.به گفته وزیر نفت، تلاش این است که ظرف چند ساعت آینده با یک حمله آتش را خاموش کرده و هم اکنون نیروهای عملیاتی در حال تامین کردن تجهیزات و امکانات آن برای این حمله هستند.
منبع:ایسنا

وی با بیان این که خوشبختانه این حادثه هیچ تلفات جانی و حتی یک زخمی هم نداشته است گفت: تلاش بسیار خوب و هماهنگ انجام شده است.

آتش سوزی در پتروشیمی بوعلی سینا از چهارشنبه (١٧تیرماه) آغاز شد. آتش سوزی در برج ٨٠٠١ که با ١٢١ متر ارتفاع یکی از بلندترین برجهای پتروشیمی است، بامداد پنجشنبه (١٧ تیرماه) تقریبا به طور کامل مهار شده بود.

آتش در مخزن این پتروشیمی که صبح پنجشنبه مهار شده بود بار دیگر زبانه کشید اما تحت کنترل نیروهای حاضر در منطقه است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین