کد خبر: ۳۳۱۹۲
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد است با تمرکز نیاز بازار به تولیدات داخلی و جذب بازار کشورهای اطراف و منطقه ، شاهد شرایط بهتری در خودروسازی کشور خواهیم بود.
حمیدرضا کاظمی اظهار داشت : در صورتی که خودروهایی با کیفیت مناسب و در کلاس جهانی به بازار داخل عرضه شود قطعا می توان شاهد بازار رقابتی در داخل بوده و ضمن ایجاد تحرک در بازار خودرو داخل ، بازارهای صادراتی را نیز گسترش داد.
وی با اشاره به شرایط دستیابی به بازار رقابتی در صنعت خودرو، گفت : البته با کاهش تعرفه ها نمی توان به بازاری رقابتی دست یافت بلکه ممکن است باعث تعطیلی این صنعت شود از این رو باید حمایت های دولت طی پروسه زمانی مشخص از صنعت خودرو برداشته شود .
وی همچنین با توجه به نقش همکاری های اخیر بر اوضاع بازار خودرو ایران تصریح کرد : البته تا هنگامی که خصوصی سازی واقعی در خودروسازی در ایران رخ ندهد و خودروسازان به بازار رقابت در دنیا وارد نشوند روند همکاری های اخیر نتیجه مثبتی را در صنعت خودرو ایران به همراه نخواهد داشت.
وی خاطر نشان کرد : مسلما در چنین شرایطی سرمایه گذاران خارجی نیز دلسوز تر عمل کرده و در راستای همکاری ها اقدامات موثر تری برای حضور خودروسازان در بازار رقابت جهانی و جذب بازارهای صادراتی و رفع مشکلات در این عرصه صورت خواهد گرفت.
نماینده پلدختر و معمولان در مجلس دهم در ادامه به تاثیر کاهش نرخ تسهیلات و بهره های بانکی بر تولید و صنعت خودرو پرداخت و اظهار داشت : البته رقمی که کاهشی یافته برای شروع رقم مناسبی است اما در صورتی این روند کاهشی ادامه یابد ضمن اینکه سرمایه و نقدینگی در جامعه به بخش تولید سوق خواهد یافت بلکه در این جریان شاهد کاهش چشم گیری در هزینه تولید و قیمت خودرو در کشور خواهیم بود.
کاظمی افزود :البته این مساله مستلزم برنامه ریزی منسجم و مدونی است قطعا کاهش محدود نرخ تسهیلات و بهره ها تاثیر چندانی نخواهد داشت و باید این روند ادامه یابد.
منبع: خبر خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر: