کد خبر: ۳۳۲۷۳
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۵ - ۱۷:۵۳
قائم مقام توسعه صنایع و معادن غدیر :
قائم مقام توسعه صنایع و معادن غدیر در گفتگو با ایلنا : پروژه قزاقستان کلید خورد / بررسی اولیه برای ورود به بازار افغانستان پروژه قزاقستان کلید خورد / بررسی اولیه برای ورود به بازار افغانستان شرکت توسعه صنایع و معادن غدیر در چهار حوزه پهنه های اکتشاف داخلی و خارجی، معادن( استخراج و فرآوری) صنایع معدنی شامل: آهنی، غیر آهنی آلومینیوم، مس و نیکل ، صنایع غیر معدنی شامل: خودروسازی، صنایع وابسته و صنایع سلولوزی فعالیت دارد. محمد خان‌داداش پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر اظهار داشت: شرکت بین‌المللی توسعه معادن و صنایع معدنی غدیر یکی از هلدینگ‌های زیرمجموعه سرمایه گذاری غدیر است که در سال 1390 تاسیس شده است. وی افزود: زمینه فعالیت این شرکت سرمایه گذاری و سیاست گذاری در حوزه معادن و صنایع معدنی است. قائم مقام شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر در مورد پروژه های این شرکت نیز افزود: یکسری از این شرکت‌ها در حال تولید و بهره برداری محصول هستند و یکسری دیگر به جز تولید در طرح‌های توسعه‌ای نیز فعالیت می‌کنند و یکسری از شرکت‌ها نیز پروژه‌ای هستند مانند پروژه آلومینیوم جنوب در لامرد که به صورت پروژه ای است و یا فولاد غدیر نیریز که آن هم به صورت پروژه ای فعالیت دارند . وی در مورد پروژه های خارج از کشور این شرکت افزود: ما در پروژه قزاقستان ورود پیدا کردیم که در زمینه معدن است اما هنوز به صورت کامل وارد نشده ایم و در افغانستان نیز بررسی های اولیه در این حوزه انجام شده است. خان دادش پور در مورد پروژه های داخلی این شرکت نیز خاطر نشان کرد: فولاد آلیاژی، فولاد غدیر ایرانیان، فولاد غدیر نی ریز، مجتمع آلومینیوم جنوب، سنگ آهن گهر زمین ، موتوژن، تخته شهید باهنر، توسعه اهن و فولاد گل گهر، شرکت آهن و فولاد ارفع و حوزه معدن و اکتشافات در داخل کشور است. وی در پاسخ به این پرسش که‌ ایا تاکنون برای سرمایه گذاری خارجی مراجعاتی داشته‌اید؟ ، تصریح کرد: مراجعه از کشورهای مختلف داشته‌ایم اما هنوز تبدیل به قرارداد نشده است که عموما از کشورهای اروپایی نظیر آلمان ایتالیا و فنلاند بودند. خان دادش پور خاطر نشان کرد: آنها آمادگی برای سرمایه گذاری دارند و مذاکرات هم انجام شده اما هنوز منتهی به قرارداد نشده است و ما معتقدیم علاوه بر بحث تکنولوژی و تجهیزات که اجبارا باید از خارج از کشور بیاوریم استفاده از ساخت تجهیزات داخل هم مدنظر است. وی گفت: البته مراجعان خارجی بیش از سرمایه گذاری در ایران به صادرات ماشین آلات و تجهیزات خود به ایران می اندیشند. وی در پاسخ به این پرسش که آیا ماشین الات شما دست دوم هستند گفت: خیر، این ماشین آلات نو هستند و ماشین آلاتی هم که از خارج تامین می شوند نو و دست اول هستند و ما مطلقا به دنبال ماشین آلات دست دوم نیستیم. به گزارش ایلنا؛ شرکت توسعه صنایع و معادن غدیر در 4 حوزه پهنه‌های اکتشاف داخلی و خارجی، معادن( استخراج و فرآوری) صنایع معدنی شامل آهنی، غیر آهنی آلومینیوم، مس و نیکل ، صنایع غیر معدنی شامل خودروسازی، صنایع وابسته و صنایع سلولوزی فعالیت دارد.
 شرکت توسعه صنایع و معادن غدیر در چهار حوزه پهنه های اکتشاف داخلی و خارجی، معادن( استخراج و فرآوری) صنایع معدنی شامل: آهنی، غیر آهنی آلومینیوم، مس و نیکل ، صنایع غیر معدنی شامل: خودروسازی، صنایع وابسته و صنایع سلولوزی فعالیت دارد.
 محمد خان‌داداش پور  در مورد شرکت بین‌المللی توسعه صنایع و معادن غدیر اظهار داشت: شرکت بین‌المللی توسعه معادن و صنایع معدنی غدیر یکی از هلدینگ‌های زیرمجموعه سرمایه گذاری غدیر است که در سال 1390 تاسیس شده است.
  وی افزود: زمینه فعالیت این شرکت سرمایه گذاری و سیاست گذاری در حوزه معادن و صنایع معدنی است.
 قائم مقام شرکت بین المللی توسعه صنایع و معادن غدیر در مورد پروژه های این شرکت نیز افزود: یکسری از این شرکت‌ها در حال تولید و بهره برداری محصول هستند و یکسری دیگر به جز تولید در طرح‌های توسعه‌ای نیز فعالیت می‌کنند و یکسری از شرکت‌ها نیز پروژه‌ای هستند مانند پروژه آلومینیوم جنوب در لامرد که به صورت پروژه ای است و یا فولاد غدیر نیریز که آن هم به صورت پروژه ای فعالیت دارند .
 وی در مورد پروژه های خارج از کشور این شرکت افزود: ما در پروژه قزاقستان ورود پیدا کردیم که در زمینه معدن است اما هنوز به صورت کامل وارد نشده ایم و در افغانستان نیز بررسی های اولیه در این حوزه انجام شده است.
 خان دادش پور در مورد پروژه های داخلی این شرکت نیز خاطر نشان کرد: فولاد آلیاژی، فولاد غدیر ایرانیان، فولاد غدیر نی ریز، مجتمع آلومینیوم جنوب، سنگ آهن گهر زمین ، موتوژن، تخته شهید باهنر، توسعه اهن و فولاد گل گهر، شرکت آهن و فولاد ارفع و حوزه معدن و اکتشافات در داخل کشور است.
 وی در پاسخ به این پرسش که‌ ایا تاکنون برای سرمایه گذاری خارجی مراجعاتی داشته‌اید؟ ، تصریح کرد: مراجعه از کشورهای مختلف داشته‌ایم اما هنوز تبدیل به قرارداد نشده است که عموما از کشورهای اروپایی نظیر آلمان ایتالیا و فنلاند بودند.
 خان دادش پور خاطر نشان کرد: آنها آمادگی برای سرمایه گذاری دارند و مذاکرات هم انجام شده اما هنوز منتهی به قرارداد نشده است و ما معتقدیم علاوه بر بحث تکنولوژی و تجهیزات که اجبارا باید از خارج از کشور بیاوریم استفاده از ساخت تجهیزات داخل هم مدنظر است.
 وی گفت: البته مراجعان خارجی بیش از سرمایه گذاری در ایران به صادرات ماشین آلات و تجهیزات خود به ایران می اندیشند.
 وی در پاسخ به این پرسش که آیا ماشین الات شما دست دوم هستند گفت: خیر،  این ماشین آلات نو هستند و ماشین آلاتی هم که از خارج تامین می شوند نو و دست اول هستند و ما مطلقا به دنبال ماشین آلات دست دوم نیستیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین