کد خبر: ۳۳۳۰۸
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بابیان اینکه وزارت صنعت برای حمایت از تولید و صنعت برنامه و طرح دارد گفت: سیستم بانکی همکاری لازم را با واحدهای صنعتی داشته باشد.
رمضان‌علی صادق‌زاده در واکنش به سخنان ولی‌اله سیف رئیس کل بانک مرکزی که گفته بود وزارت صنایع طرح و برنامه ندارد اظهار داشت: 7500واحدصنعتی و تولیدی مشمول طرح حمایتی قرار می گیرند اما بحث اینجاست چه تعداد از اینها از تسهیلات بانکی استفاده کنند.
وی افزود: شاید منظور رئیس کل بانک مرکزی این باشد که تعداد معینی که از این 7500استفاده کنند مشخص نیست یا منابع تامین این تسهیلات مشخص نشده است.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ولی به هر حال وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح دارد و انتظار داریم سیستم بانکی همکاری لازم را داشته باشد.
صادق‌زاده در پاسخ به سئوالي درباره اینکه کار اجرای طرح کدرهگیری کالا به کجا رسید گفت: مرکز توسعه تجارت در وزارت صنعت، معدن و تحارت به تدریج مسائل مربوط به کد رهگیری کالا را به منظور مقابله و پیشگیری از پدیده قاچاق اجرا می‌کند.
وی گفت: امیدواریم این طرح مشمول کالاهایی مانند تلفن همراه(موبایل) که در اولویت قرار دارد، را در بربگیرد که قطعا این طرح مهم اقتصادی در مقابله با قاجاق کالا در کشور موثر است.
منبع: تسنيم
نام:
ایمیل:
* نظر: