کد خبر: ۳۳۴۸۹
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم توجه به ارتقاء کیفی خودروهای داخلی گفت : باید قیمت خودروهای داخلی به منظور افزایش سهم آنها در بازار داخل و بازارهای خارجی بر اساس منطق اقتصادی تعدیل شود.
سید مهدی مقدسی بر ضرورت اصلاح ساختاری در صنعت خودرو ایران تاکید کرد و افزود : امروز باید واحدهای بزرگ خودروسازی در کشور اقدام به اصلاح ساختاری نمایند تا زمینه برای کاهش هزینه تولید ، ارتقا کیفیت و رقابت با خودروهای خارجی فراهم شود.
وی با اشاره به تاثیر اجرای برجام و رفع تحریم ها در ارتقاء کمی و کیفی صنعت خودرو ایران  اظهار داشت: خوشبختانه با  حضور شرکتهای خارجی و سرمایه گذاری مشترک بسیاری از برندهای برتر در ایران به زودی شاهد ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی و ورود محصولات جدید به بازار داخل خواهیم بود.
وی تصریح کرد : با افزایش کیفیت خودروهای داخلی قطعا در آینده بیشترین سهم بازار خودرو ایران متعلق به خودروهای داخلی و بسیاری از تولیدات مشترک با شرکتهای اروپایی خواهد بود.
وی با توجه به تجربه گذشته در همکاری با شرکتهای خارجی گفت : البته شرکتها باید به سمت قراردادهایی بروند که شرکتهای خارجی کمترین سهم را در صنعت خودرو ایران داشته اما بیشترین منافع نصیب خودروسازان داخلی شود.
نماینده مردم اراک در مجلس دهم  خاطر نشان کرد: در صورت همکاری منطقی با خودروسازان خارجی و عرضه تولیداتی با کیفیت و در رده جهانی ، می توان شاهد بازار رقابتی در داخل بوده و و ضمن ایجاد تحرک در بازار خودرو داخل و  بازارهای صادراتی را نیز توسعه داد.
مقدسی در ادامه با اشاره به اینکه امروز توجه به اقتصاد و تولید یک ضرورت جدی در کشور است ، یاد آورشد: دولت باید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و خروج از رکود اقتصادی در کشور ، گام‌های اساسی و محکمی را برداشته و با رفع موانع تولید شرایط را برای دستیابی به رونق اقتصادی فراهم نماید.
وی با اشاره به لزوم  اصلاح تعرفه‌ها برای تقویت تولید داخلی گفت: انتظار می رود با برنامه ریزی و سیاست گذاری درست امسال شاهد کاهش جدی قاچاق کالا از مبادی ورودی و اصلاح تعرفه‌ها برای تقویت تولید داخلی باشیم.
وی همچنین با توجه به لزوم کاهش هزینه‌های تولید ،کاهش سود تسهیلات بانکی را گام عملی خوبی در این راستا دانست و اظهار داشت : البته باید روند کاهش سود و تسهیلات بانکی ادامه یابد مسلما در صورت توجه به این مساله سرمایه و نقدینگی در جامعه به بخش تولید سوق خواهد یافت و در این راستاشاهد کاهش چشم گیری در هزینه تولید و قیمت خودرو در کشور خواهیم بود.
منبع: خبر خودرو
نام:
ایمیل:
* نظر: