کد خبر: ۳۳۵۲۹
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۵
فرمانده کل سپاه خبر داد:
فرمانده کل سپاه گفت: مدعیان امنیت با بدترین شرایط امنیتی در کشورهایشان مواجه‌اند.
فرمانده کل سپاه گفت: مدعیان امنیت با بدترین شرایط امنیتی در کشورهایشان مواجه‌اند.به گزارش ایلنا، محمدعلی جعفری در همایش فرماندهان و مسئولان نیروی زمینی سپاه با تقدیر و تشکر از نیروهای نظامی و اطلاعاتی کشور به‌ویژه فرماندهان نیروی زمینی سپاه و با اشاره به نابسامانی‌های امنیتی کشورهای مدعی امنیت گفت:امروز شرایط امنیتی ایران با تمامی کشورهای منطقه متفاوت است و هر فردی که به خاک ایران وارد می‌شود، «امنیت» را به‌عنوان مهم‌ترین مقوله موجود در کشور می‌بیند.

پس از آن فرمانده کل سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران درباره دستگیری مدیرعامل معزول بانک ملت گفت: فرد مذکور به سبب حضور در پرونده اقتصادی بزرگتری که برخی سیاسیون و افراد دیگر در آن حضور داشته‌اند، دستگیر شده است.به گزارش تسنیم ، سرلشکر محمدعلی جعفری در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف و عوامل خارجی برای تضعیف سپاه پاسداران گفت: دشمن، آمریکایی‌ها و مخالفان داخلی به دنبال این هستند تا ارزش‌های انقلاب اسلامی را استحاله کرده و حرکت انقلاب را در کشور کند کنند، از این رو در تلاشند سپاه را که پرچم‌دار حفظ و نگهداری انقلاب اسلامی است را با فعالیت‌های خود تضعیف کنند.فرمانده‌کل سپاه در پاسخ به پرسشی پیرامون دستگیری مدیرعامل معزول بانک ملت گفت: یکی از پروژه‌های اطلاعاتی سپاه رصد و بررسی پرونده‌های مرتبط با مباحث امنیتی، بحث نفوذ و بحث فسادهای اقتصادی است که دنبال می‌کند. این هم یکی از پروژه‌هایی است که وقتی به قوه قضائیه گزارش شد، ما دنبال کردیم و پس از صدور حکم توسط دستگاه قضایی، دستور دستگیری نیز صادر شد.فرمانده‌کل سپاه پاسداران عنوان کرد: مردم تصور می‌کنند این دستگیری در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی بوده است؛ قطعاً دریافت آن حقوق‌ها یکی از تخلفات بوده است. اما فرد مذکور به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ‌تر دستگیر شده‌است. وی در پاسخ به اینکه آیا دستگیری‌ها ادامه دارد؟ اظهار داشت: در این پرونده برخی سیاسیون و افراد دیگر نیز حضور داشته‌اند. وی در رابطه با دستگیری‌های تیم‌های تروریستی اخیر در کشور اظهار داشت: تنها برخی از نیروهایی که در کشور دستگیر شده‌اند وابسته به داعش بوده‌اند و سایر تروریست‌های دستگیری به گروه‌های ضدانقلاب تعلق داشته‌اند. داعش در زمینه اقدام و انجام عملیات‌های تروریستی در کشور هیچ قدرتی نداشته و با فعالیت‌های اطلاعاتی نیز درصدد هستیم تا جلوی این اتفاقات را بگیریم.فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: برخی از این‌ها ضد انقلاب‌های معمولی هستند که هر ماه تعدادی از آن‌ها در جنوب‌شرق و شمال‌غرب کشور توسط چشم‌های بینای سپاه رصد شده و یا توسط دستان پر توان نیروهای اطلاعاتی دستگیر یا کشته می‌شوند.

حضور در بهترین هتل‌های دبی

و اما در این رابطه اسناد متعددی یافته شد که نشان‌دهنده مدیریت اشرافی و لجام‌گسیختگی عجیب در حیف و میل بیت المال توسط علی رستگار سرخه‌ای مدیر بازداشت شده بانک ملت دارد.به گزارش تسنیم، برخی اسناد که از طریق برخی منابع در بانک ملت به دست آمده، نشان می‌دهد علی رستگار سرخه‌ای در مسافرت‌های خارج از کشور و برخی مأموریت‌های بانکی به صورت اشرافی و با سوء استفاده از بیت‌المال در هتل‌های گران قیمت و لوکس اقامت داشته است و از جیب ملت هزینه‌های گزافی پرداخته است. بر اساس آنچه به دست آمده، هزینه بیش از 944 میلیون ریالی رستگار سرخه‌ای برای اقامت در هتل‌های مجلل و خریدهای میلیونی، اقامت در اتاق 500 متری در هتل مجلل Presidential Suite (هر شب 5 هزار دلار) اجاره خودرو لیموزین و بادیگارد شخصی از جیب مردم و بیت‌المال تنها گوشه‌ای از زندگی اشرافی این مدیر دولتی است.فاکتوری دیگری نیز مربوط به ریز حساب اقامت رستگار سرخه‌ای و ناصر شاهین‌فر معاون وی در در تاریخ دوم تا چهارم سپتامبر 2015(یازدهم تا سیزدهم شهریور 1394) هتل پنج ستاره GRand Hyatt دوبی است. بر این اساس، وی فقط برای برخی وعده‌های غذایی خود نزدیک به 600 هزار تومان! هزینه کرده است. همچنین سند اقامت آقای رستگار سرخه‌ای در هتل پالاس دوبی از تاریخ 12 اکتبر 2015 تا فردای همان روزبیانگر این است که 18079 درهم برای اقامت پرداخته است؛ این رقم با احتساب درهم 9700 ریالی، مبلغی معادل 175 میلیون و 536 هزار و 630 ریال می‌شود! پیش از این نیز تسنیم با انتشار اسنادی دریافتی‌های رستگار سرخه‌ای از دو شرکت در خارج کشور طی سال گذشته را منتشر کرد که بر اساس اسناد، وی 125 هزار دلار(437500000 تومان) و 200 هزار پوند دریافت کرده است که مجموعاً به پول ایران بالغ بر یک‌ میلیارد و 400 میلیون تومان می‌شود.

برچسب ها: جعفری ، فساد ، سیاسیون
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین