کد خبر: ۳۷۶۴۹
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
تفاهم نامه همكاري بين بانك صادرات ايران و صندوق توسعه صنایع دریایی، همزمان با برگزاري سمینار«اقتصاد مقاومتی، توسعه دریا محور و چالش های تامین مالی» در جزيره كيش به امضا رسيد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران، محمدرضا عرفاني عضو هيات مديره اين بانك در آيين امضاي تفاهم نامه با صندوق ياد شده در سخناني گفت: امروزه بخش عظيمي از حجم اقتصاد كشورها  بر پايه دريا مي باشد و سهم عمده اي از GDP كشورها از صنايع دريايي و صنايع مربوط به آن كسب مي شود.
وي افزود: كشور ما به دليل دسترسي به دو دريا در شمال و جنوب از موقعيت ممتازي برخوردار است كه اين امر مي تواند فرصت ارزشمندي براي اقتصاد ما باشد.
عضو هيات مديره بانك با اشاره به ظرفيت و توانمندي هاي بانك صادرات ايران تصريح كرد: اين بانك با توجه به اهميت و نقش حمل و نقل و ارتباطات دريايي در رونق اقتصادي، تجهيز و به روز رساني ناوگان حمل و نقل و ايفاي نقش موثرتر در صنعت دريايي كشور را در دستور كار خود قرار داده است.
مهرداد مظفری مدير عامل صندوق توسعه صنایع دریایی در سخناني گفت: این صندوق  بر اساس اعتبار ناشي از سرمایه اولیه، درآمدهاي حاصل از فعاليت و منابع صندوق توسعه ملی می تواند از صنایع دریایی حمایت کند.
وی هدفگذاری این صندوق را برای سال ۹۵ تشریح کرد و افزود: تامین ۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات و جذب ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی را در برنامه داریم.
اين گزارش مي افزايد؛ تفاهم نامه همكاري به منظور بهره مندي از ظرفيت و توانمندي هاي بانك صادرات ايران با صندوق توسعه صنایع دریایی به امضاء رسيده است كه بر اساس آن بانك ياد شده عاملیت اعطای ٤٥٠ میلیارد ریال تسهیلات به فعالان دریایی کشور را عهده دار خواهد بود.
شایان توجه است، در سمینار «اقتصاد مقاومتی، توسعه دریا محور و چالش های تامین مالی» كه با هدف نقش آفرینی و بسترسازی بیشتر در عرصه اقتصاد دریا و توسعه صنایع مربوط به آن برگزار شد، فراهاني مشاور مدير عامل و مدير امور حراست و حفاظت، حسيني كناروئي مدير امور شعب منطقه ٥، جهاني رييس روابط عمومي، طالبيان رييس اداره كل بازاريابي بانك صادرات ايران و جمعي از  مديران و كارشناسان مديريت شعب اين بانك در استان هرمزگان نيز حضور داشتند.

نام:
ایمیل:
* نظر: