کد خبر: ۳۷۶۸۹
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۳
شمخانی:
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور گفت: تروریست های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته اند و از این رو حامیان آن ها با ترفندهای سیاسی به دنبال تاخیر در روند شکست آن ها برآمده اند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشور گفت: تروریست های تکفیری در عراق و سوریه در سرازیری شکست قرار گرفته اند و از این رو حامیان آن ها با ترفندهای سیاسی به دنبال تاخیر در روند شکست آن ها برآمده اند.

به گزارش ایرنا، علی شمخانی با اشاره به برخی اظهارنظرهای مقام های آمریکایی درباره نقش احتمالی ایران در حمله موشکی به ناوهای آمریکایی در دریای سرخ تاکید کرد: متحدان آمریکا در یمن با شکست های پی در پی، توسط ملت یمن تحقیر شده اند و انتساب این شکست ها به ایران برای فرافکنی و فرار از بار سنگین مسوولیت ناشی از جنایت های جنگی است.

دبیر شورایعالی امنیت ملی افزود: ایران به طور قطع مسیر حمایت از مردم و ملت های مظلوم منطقه را ادامه داده و در صورت حمایت مستقیم از دولت ها و ملت های تحت ستم واهمه ای از بیان آن ندارد.

شمخانی با اشاره به حمایت های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران از گروه های مقاومت فلسطینی در سال های گذشته تصریح کرد: این روند که از سوی عالی ترین مقام کشور نیز به صراحت بیان شده، به منظور دفاع از مردم مظلوم فلسطین و افزایش توان دفاع در برابر حملات رژیم صهیونیستی ادامه خواهد یافت.

دبیر شورایعالی امنیت ملی با رد برخی اتهامات واهی علیه کشورمان که با رویکرد فرار به جلو از سوی دشمنان جمهوری اسلامی مطرح می شود، گفت: ارتقای مستمر آمادگی های ملی برای مقابله با توطئه هایی که با هدف تضعیف پایه های اقتدار کشور در جریان است راهبرد غیرقابل تغییر جمهوری اسلامی است.

شمخانی با اشاره به سلسله عملیات موفقیت آمیز در حلب و موصل توسط ارتش های سوریه و عراق گفت: داعش در درون خود و علیه رییس خودخوانده اش ابراهیم البدری (موسوم به ابوبکر البغدادی) دچار انشعاب شده و ضمن آن میان داعش و دیگر گروه های تکفیری تروریستی نیز اختلافات گسترده ای وجود دارد که ناشی از فرصت طلبی، جاه طلبی و بدعت گرایی سران آنهاست.

وی افزود: بحران هویتی و تشکیلاتی تروریست ها در کنار قابلیت های عملیاتی نیروهای مسلح عراق و سوریه که در پاکسازی موصل و شمال سوریه متبلور شده، باردیگر واقعیت های قدرت در معادلات امنیتی منطقه را به نمایش می گذارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تولیدکنندگان نیروهای تکفیری به همراه حامیان فرامنطقه ای آنان در استفاده از کارت گروه های تروریستی برای تخریب ظرفیت های جبهه مقاومت شکست خورده اند، تاکید کرد: حامیان تروریست ها پس از افشای نقشه های تکراری شان به دنبال راهکارهای جدیدی برای ایجاد تغییر در روند شکست های مکرر خود هستند که هوشیاری دولت ها و ملت های منطقه برای مقابله با آن ضروری است.

وی در پایان اظهار داشت: فرجام این مسیر پیروزی جریان مقاومت و غلبه مردم مقاوم یمن، عراق و سوریه و شکست جریان تروریسم وارداتی و حامیان منطقه ای آنان خواهد بود.

برچسب ها: شمخانی ، تروریست ، عراق
نام:
ایمیل:
* نظر: