کد خبر: ۳۸۲۵۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۴۴
مراسم تجليل از مديرعامل و اعضاي هيات مديره سابق و معارفه مديرعامل و اعضاي هيات مديره جديد بانک اقتصادنوين با حضور نمايندگان سهامداران عمده، تعدادي از مشتريان، مديران عامل شرکت‌هاي وابسته، معاونان و مديران بانک اقتصادنوين برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي بانک اقتصادنوين، در اين مراسم مهندس محمد صدرهاشمي‌نژاد بنيان‌گذار اين بانک طي سخناني ضمن قدرداني از زحمات و تلاش‌هاي مديرعامل و اعضاي هيات مديره قبلي اين بانک گفت: امروز پس از گذشت 8 سال حضور آقاي "معتمدي" در بانک، اقتصادنوين بانکي کارآمد و سازمان يافته به شمار مي‌رود.
وي با اشاره به اينکه بانک اقتصادنوين با وجود اتفاقات کوچک و بزرگ توانسته سلامت خود را حفظ کند افزود: افتخار بانک اقتصادنوين دوري از حاشيه و حفظ خوشنامي است.
حسن معتمدي مديرعامل قبلي بانک اقتصادنوين نيز در اين مراسم ضمن تشريح اقدامات صورت گرفته در بانک اقتصادنوين طي سال‌هاي گذشته گفت: بانک اقتصادنوين امروز در پانزدهمين سال فعاليت خود به بانکي با ثبات بدل شده که الگوهاي عملياتي بانکي در آن اجرايي شده است.
وي اظهار داشت: ساختار، کارکنان و سهامداران نقطه تمايز بانک اقتصادنوين در نظام بانکي کشور هستند که زمينه موفقيت بانک را فراهم مي‌کنند. 
وي به ترکيب سرمايه انساني بانک اقتصادنوين اشاره کرد و گفت: اقتصادنوين در حوزه سرمايه انساني و بکارگيري نيروهاي مجرب در نظام بانکي ممتاز است، ضمن اينکه بخش عمده‌اي از کارکنان بانک از جمله مديران مياني اين بانک را نيروهاي جوان تشکيل مي‌دهند که نقطه تمايز بانک در نظام بانکي کشور به شمار مي رود.
علي اصغر سفري مديرعامل بانک اقتصادنوين نيز در اين مراسم ضمن قدرداني از تلاش مدير عامل پيشين اين بانک گفت: جناب آقاي "معتمدي" به همراه هيات مديره بانک اقتصادنوين، همگي از مديران لايق و ممتاز نظام بانکي به شمار مي‌روند و در دوره حضور خود در اين بانک با درايتي مثال‌زدني بانک را هدايت و مديريت کردند که اين تلاش‌ها شايسته قدرداني است.
وي با اشاره به جايگاه شايسته بانک اقتصادنوين در نظام بانکي کشور گفت: نخستين بانک خصوصي جمهوري اسلامي ايران با سعه صدر و حسن تدبير موسسان و بنيانگذاران، همت مديران کارآزموده و تلاش کارکنان خستگي ناپذير به خوبي مراحل رشد و پيشرفت خود را طي کرده و امروز از جايگاه رفيع و شايسته‌اي در نظام بانکي کشور برخوردار است.
وي با اشاره به توانمندي‌هاي اين بانک در همه شاخص ها و عرصه ها گفت: بانک اقتصادنوين در آينده با نگرشي نو و بسيج تمام امکانات و توانمندي هاي خود به شکل موثرتري در بازارهاي داخلي و بين‌المللي حضور خواهد داشت و تلاش خواهد کرد به افتخاراتي در خور نام ايران دست پيدا کند.
سفري به رقابت در بازار پولي کشور اشاره کرد و گفت: وجود بانک‌هاي قديمي با شعب گسترده در کنار قانون شکني موسسات غيرمجاز، فضاي نابرابر رقابتي در اين عرصه ايجاد کرده است، به رغم اين محدوديت‌ها بانک اقتصادنوين در جايگاه مناسبي از نگاه مشتريان قرار دارد و تلاش خواهيم کرد اين جايگاه همچنان توسعه يابد.
مديرعامل بانک اقتصادنوين در ادامه سخنان خود به لزوم پيشرو بودن اين بانک در نظام بانکي اشاره کرد و گفت: نخستين بانک خصوصي کشور بودن ايجاب مي‌کند که بانک اقتصادنوين در ارايه خدمات و معرفي محصولات همواره پيشرو باشد.
سفري گفت: طي ساليان گذشته گام‌هاي بلندي براي بهبود تصوير بانک در ميان افکار عمومي، تصميم سازان و ذي‌نفعان برداشته شده که تاثيرگذار بوده، البته هنوز راه طولاني در پيش است.
وي با تاکيد بر لزوم برقراري ارتباط نزديک و مستمر و تعامل سازنده و موثر با ذي‌نفعان در راستاي تحقق منافع بانک و اعتماد سازي متقابل گفت: اين اهداف در سايه تلاش، تجربه و رويکرد حرفه‌اي همه همکاران محقق خواهد شد.
مدير عامل بانک اقتصادنوين افزود: شناسايي قابليت‌ها و توانايي‌ها و تعيين استراتژي‌هاي شرکتي و عملياتي و همچنين تعالي سازماني و معماري آن بر اساس "سازمان دانش محور" و "سازمان استراتژي محور" از جمله اهداف اساسي بانک خواهد بود.
مديرعامل بانک اقتصادنوين در ادامه سخنان خود، توجه بيشتر به تحقيقات و ارائه راه‌حل‌ها و محصولات خلاقانه و کاربردي جديد و برقراري ارتباطات بيشتر و نزديک تر با تشکل‌هاي حرفه‌اي و فرهيختگان را به عنوان يکي از اولويت‌هاي اصلي اين بانک توصيف کرد.
مديرعامل بانک اقتصادنوين تاکيد کرد: در هزاره سوم، سرمايه انساني، سرمايه اصلي سازمان‌هاي پيشرو و تاثيرگذار محسوب مي‌شود، از اين رو تلاش خواهد شد که شايسته سالاري در بانک اقتصادنوين نهادينه و آموزش و ارتقاي سطح دانش همکاران در اولويت قرار گيرد. در چنين شرايطي مديريت بانک با تکيه بر همکاران پويا و نوآور مي‌کوشد تا با ايجاد ظرفيت‌هاي مورد نياز تحول، حرکت بانک به سمت شکستن شالوده‌هاي ايستا و مهندسي مجدد با هدف برپاسازي بنيان‌هايي پويا و مستحکم باشد و فصلي نوين در حيات و فعاليت بانک ايجاد شود.
سفري گفت: رويکرد بانک اقتصادنوين بايد برگرفته از اصول دانشي روز جهان و البته بومي منطبق با فرهنگ توسعه يافته اين خانواده بزرگ باشد، به طوري که براي آينده مطلوب بانک اقتصادنوين در همه ابعاد سناريو و برنامه داشته باشيم. 
وي خاطر نشان کرد: بايد رويکرد اقتصادنويني در فرهنگ مديريتي نظام بانکي يک تعريف مثال‌زدني شود، يک پارادايم و مدل سازماني شود براي سازمان‌هايي که قصد توفيق دارند.
در ادامه اين مراسم با اهداي لوح تقدير و يک جلد قرآن مجيد از زحمات و تلاش‌هاي مديرعامل و اعضاي هيات مديره قبلي بانک اقتصادنوين قدرداني شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: