کد خبر: ۳۸۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: برای راه اندازی طرح های صنعتی در نواحی صنعتی نزدیک روستاها، تسهیلات با نرخ سود سه درصد داده می شود.
علی یزدانی با بیان این که این طرح برای همه استان های کشور تعریف شده است، افزود: در هر استان 200 میلیارد ریال تسهیلات در این میسر پرداخت می شود. طرح ها را کمیته سه جانبه مشترک از سازمان صنایع کوچک، معاونت توسعه روستایی و صندوق کار آفرینی امید تصویب و تامین اعتبار می کنند.
یزدانی گفت: از مجموع 18 درصد نرخ سود تسهیلات، بنیاد علوی، استانداری ها و معاونت توسعه روستایی معاون هر کدام به طور مساوی پنج درصد و دریافت کننده سه درصد نرخ سود را پرداخت می کنند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، افزود: این طرح به دنبال امضای تفاهم نامه مشترک این سازمان با صندوق کارآفرینی امید و معاونت روستایی حوزه معاون اول ریاست جمهوری در دستور کار قرار گرفته و این طرح در قالب 640 پروژه به معاونت روستایی پیشنهاد داده شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: در این پروژه، طرح ها متناسب با مناطق کمتر توسعه یافته پیشنهاد داده شده است و افراد می توانند در قالب تعاونی ها، این طرح ها را دریافت و در نواحی صنعتی نزدیک به روستاها راه اندازی کنند.
یزدانی تاکید کرد، این طرح برای روستایی ها ایجاد شغل می کند و با ایجاد رونق در روستاها، از مهاجرت به شهرها جلوگیری می شود.

 اجرای طرح تولید پوشاک با اشتغال 210 هزار نفر
معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت افزود: علاوه بر این طرح، طرح تولید پوشاک با اشتغال 210 هزار نفر به معاونت توسعه روستایی معاون اول برای راه اندازی در مناطق کمتر توسعه یافته پیشنهاد شده است.
یزدانی با اشاره به این که این طرح هیچ ریسکی ندارد و به طور مشترک تولیدکنندگان پوشاک، سازمان صنایع کوچک و معاونت توسعه روستایی معاون اول اجرا می کنند، افزود: مواد اولیه توسط تولیدکنندگان عمده پوشاک تامین می شود و محصول را نیز تولیدکنندگان عمده پوشاک خریداری می کنند.
یزدانی اضافه کرد: این طرح یک میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد و مزیت آن این است که با اجرای آن، در طول دو سال، سه هزار و 500 بنگاه با اشتغال 210 هزار نفر راه اندازی می شود.
وی با اشاره به اینکه منابع این طرح را صندوق توسعه ملی تامین می کند، گفت: در بسیاری از شهرک ها و نواحی صنعتی، سوله های مورد نیاز برای این طرح آماده است؛ در این طرح می توان از بنگاه های تحت تملک بانک ها و یا بنگاه های رها شده نیز استفاده کرد.
منبع: ايرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: