کد خبر: ۳۹۳۳۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۳۹
"اعمال آثار مربوط به اعلامیه بانک مرکزی در صورتهای مالی سال ۹۵ بانکها و نیز اعلام پیش بینی آتی این رخداد" از جمله الزامات بازگشت نماد بانکی ها به تالار شیشه ای است.
از نیمه تیرماه امسال تاکنون به دلیل برخی ابهامات در برگزاری مجامع عمومی، نماد گروه بانکی به عنوان دومین صنعت بزرگ بازار سرمایه در تالار شیشه ای غایب هستند.
بر این اساس عصر امروز مدیران عامل بانکهای ملت، تجارت، پست بانک و صادرات با رئیس سازمان بورس اوراق بهادار جلسه ای خواهند داشت تا بانکها را برای بازگشت، یک قدم به تالار شیشه ای نزدیک کنند.
بر این اساس دلیل اصلی غیبت طولانی مدت بانکها اختلاف نظر سازمان بورس با بانک مرکزی و سازمان حسابرسی نیست و عامل اصلی این اتفاق را باید الزام بانکها به استانداردسازی صورتهای مالی خود بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی(IFRF) توسط بانک مرکزی قلمداد کرد.
با این وجود نکته قابل توجه در این زمینه آرایش جدید صورتهای مالی بانکها بر اساس این استانداردهاست که موجب اعلام زیان آنها بر اساس صورتهای گزارشگری نوین بانک مرکزی شده است و بر این اساس "اعمال آثار مربوط به اعلامیه بانک مرکزی در صورتهای مالی سال 95 بانکها و نیز اعلام پیش بینی آتی این رخداد" از جمله الزامات بازگشت نماد بانکی ها به تالار شیشه ای می باشد.
منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: