کد خبر: ۳۹۳۵۱
تاریخ انتشار: ۰۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۸
ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز از متلاشی شدن 351 باند قاچاق کالا خبر داد و بر اساس آمار لوازم خانگی، مواد خوراکی و پوشاک در پنج ماهه نخست امسال رتبه های اول تا سوم را در بین کشفیات قاچاق به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایرنا، طی دوره این گزارش، ارزش کشفیات قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش هفت برابری داشته و از هفت هزار و 439 میلیارد ریال در سال 1394 به 52 هزار و 94 میلیارد ریال رسیده است.

بر اساس این گزارش، رتبه اول تا سوم در بین کشفیات قاچاق به ترتیب به لوازم خانگی، موارد خوراکی و البسه اختصاص پیدا کرده و سهم کشفیات قاچاق 18 کالای منتخب (از جمله لوازم خانگی، مواد خوراکی، البسه، برنج، سیگار، گوشی تلفن همراه و ...) حدود 77 درصد بوده است.
پنج ماهه نخست امسال، بعد از لوازم خانگی، مواد خوراکی و البسه، کالاهای برنج، مسکرات، سیگار، تجهیزات ماهواره، گوشی تلفن همراه،‌ دارو، طلا و جواهرآلات، لوازم یدکی وسایط نقلیه، لوازم آرایشی و بهداشتی، تجهیزات رایانه ای، تجهیزات پزشکی، اسباب بازی، پارچه، فرآورده های نفتی و کفش بیشترین کشفیات کالاهای این دوره بودند.
به گزارش ایرنا، قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشتر از کاهش 10 میلیارد دلاری قاچاق کشور در سال های 1393 و 1394 خبر داده بود.
وی سه عامل «مسایل کلان اقتصادی کشور»، «انجام اقدامات پیشگیرانه» و «اقدامات مقابله ای» را از دلایل کاهش 10 میلیارد دلاری قاچاق در دو سال گذشته اعلام کرد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار