کد خبر: ۳۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۱
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه های دولت برای پیشرفت در بخش معادن زیرزمینی، گفت: حمایت از معادن کوچک و متوسط سنگ آهن بخش خصوصی باید در دستور کار قرار بگیرد.
مهدی کرباسیان با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در کشور برای برداشت از معادن زیرزمینی، گفت: ما در بخش های مختلف مانند حوزه نفت و گاز خیلی نیاز نداریم که چاه های عمیق حفر کنیم و فشار گاز، نفت را بالا می آورد.وی با بیان اینکه بیشتر معادن کشور روباز هستند، افزود: به دلیل اینکه نیاز چندانی به حفر عمیق معادن نداشتیم، در این بخش سرمایه گذاری چندانی هم انجام نشده بود، اما به تازگی برنامه هایی را برای پیشرفت در این بخش به اجرا گذاشته ایم.
رئیس هیات عامل ایمیدرو به وجود تعدادی معدن زیرزمینی در کشور اشاره کرد و گفت: مجتمع معدنی مهدی آباد و یا معدن طلای زرشوران جزو این دسته از معادن هستند که علاوه بر اینکه بخشی از آنها روزمینی است، بخش دیگر هم در زیرزمین قرار دارد که باید فناوری استخراج از این معادن را گسترش دهیم.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعیین عوارض برای صادرات سنگ آهن، اظهار داشت: حمایت از معادن کوچک و متوسط سنگ آهن بخش خصوصی هم باید در دستور کار قرار داشته باشد که در جریان تعیین این عوارض، آنها زیان جدی نبینند.
منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: