کد خبر: ۳۹۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶
فولکس واگن تحت یک سرمایه گذاری مشترک با شرکت واردکننده خودروی الجزایری SOVAC، قصد دارد از ژوئن سال ۲۰۱۷ روزانه بیش از ۱۰۰ خودرو در الجزایر تولید کند.
عبدالسلام بوشوارب، وزیر صنعت الجزایر در مراسم امضای این قرارداد در الجزیره گفت: این خودروها در یک کارخانه ۱۷۰ میلیون دلاری در استان غربی علیزان الجزایر مونتاژ خواهند شد.
فولکس واگن یک سهم حداقلی در این سرمایه گذاری مشترک خواهد داشت که خودروهای تحت برند فولکس واگن، خودروهای تجاری فولکس واگن، SEAT و اسکودا را مونتاژ خواهد کرد.
الجزایر برای جبران کاهش درآمدهای نفت و گاز و کاهش هزینه سنگین واردات، تلاش کرده است سرمایه گذاری را افزایش داده و اقتصادش را متنوع کند.
اما اقدامات برای اصلاح اقتصاد و بهبود سرمایه گذاری خارجی، دشوار بوده است زیرا تولید نفت و گاز ۹۵ درصد از درآمدهای صادرات این کشور و ۶۰ درصد از بودجه دولتی را تشکیل می دهد.
این کشور در ماه ژوییه قانون سرمایه گذاری جدیدی را با هدف بهبود شرایط سرمایه گذاری در خارج از صنعت نفت تصویب کرد.
وزیر صنعت الجزایر در مراسم امضای قرارداد فولکس واگن و SOVAC اظهار کرد این توافق نشان می دهد فضای سرمایه گذاری بهبود یافته است.
مدیرعامل SOVAC نیز اظهار کرد این اقدام به کاهش هزینه خودروها در الجزایر کمک می کند و این شرکت قصد دارد در چند سال آینده صادرات خودرو را آغاز کند.
بر اساس گزارش رویترز، شرکت SOVAC از سال ۲۰۰۱ شریک فروش فولکس واگن بوده و این خودروساز آلمانی ۳۰ هزار خودروی جدید در سال ۲۰۱۵ از طریق SOVAC تحویل داده است.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: