کد خبر: ۳۹۵۷۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۵ - ۱۸:۱۵
در معاملات امروز بورس اوراق بهادار تهران شاخص بازار سرمایه با سه واحد رشد در کانال ۸۰ هزار و ۶۲ واحدی قرار گرفت. در معاملات امروز نماد معاملاتی سرمایه‌گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان و معدنی و صنعتی گل گهر بیشترین نقش را در نوسانات شاخص کل ایفا کردند.
امروز (یکشنبه) شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳.۲۸ واحد بالا رفت و به رقم ۸۰ هزار و ۶۲ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با ۱۵.۲۱ واحد رشد تا تراز ۱۶ هزار و ۲۰ واحدی بالا رفت.
اما شاخص آزاد شناور با ۶.۱۲ واحد افت تا رقم ۸۸ هزار و ۷۲۱ واحدی پایین آمد. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۵ واحد صعود رقم ۵۶ هزار ۷۴۴ واحدی را تجربه کرد. علاوه بر این شاخص بازار دوم با نزدیک به ۵۸۰ واحد افت در تراز ۱۷۰ هزار و ۸۸۷ واحدی نشست.
امروز نماد معاملاتی سرمایه گذاری غدیر با ۷۸ واحد تاثیر مثبت در شاخص کل بیشترین نقش را در نوسانات دماسنج بازار سرمایه ایفا کرد. پس از این نماد فولاد مبارکه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و پتروشیمی خارک بیشترین نقش را در نوسانات صعودی شاخص کل بازی کرده‌اند.
در طرف مقابل نماد پالایش نفت بندرعباس با ۳۴ واحد تاثیر منفی در نماگر بازار بیشترین نقش را در نوسانات منفی شاخص کل ایفا کرد. پس از این نماد پالایش نفت تهران، کشتیرانی جمهوری اسلامی و گروه پتروشیمی ایرانیان بیشترین نقش را در نوسانات کاهشی دماسنج بازار سرمایه بر دوش کشیدند.
ارزش معاملات امروز به رقم ۱۸۰ میلیارد و ۶۴۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بالغ شد که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۷۱۰ میلیون و ۸۵۹ هزار سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۵۴ هزار و ۹۰ نوبت دادوستد بود.
آیفکس نیز امروز هشت واحد رشد کرد و به رقم ۸۳۸.۵ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران امروز رقم ۲۴۸ میلیارد و ۷۸۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان را تجربه کرد که این رقم ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد سهم اوراق مالی قابل معامله طی ۱۷ هزار و ۶۷۱ نوبت دادوستد بود.
منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر: