کد خبر: ۳۹۵۹۲
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۶
سهم سازمان‌ها و شرکت‌های مرتبط با حوزه مسکن و ساختمان از کل بودجه جاری وزارت راه و شهرسازی ۸۱۴ میلیارد و ۲۲۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است که کمتر از ۱۰ درصد کل بودجه وزارتخانه را شامل می‌شود.
به گزارش ایسنا، از کل رقم بودجه‌ی ۸ هزار و ۶۰۶ میلیارد تومان وزارت راه و شهرسازی، سهم سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی ۴۸۸ میلیارد و ۲۰۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان، شرکت عمران شهرهای جدید ۱۱۶ میلیارد و ۷۶۰ میلیون تومان، شرکت عمران و بهسازی شهری ۱۱۱ میلیارد و ۱۵۲ میلیون تومان، مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی ۷۹ میلیارد و ۲۹۶ میلیون تومان، کمک‌های اعتباری برای تامین مسکن ۳ میلیارد و ۸۰۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان ۷۷۰ میلیون تومان است که مجموع ارقام بالغ بر ۸۱۴ میلیارد و ۲۲۷ میلیون تومان می‌شود.

هم‌چنین دولت موظف است از محل اعتبارات ردیف‌های متفرقه مبلغ ۱۲۵ میلیارد تومان برای کمک به زیرساخت مسکن مهر اختصاص دهد. هم‌چنین یارانه سود تسهیلات مسکن مهر از محل اعتبارات ردیف‌های متفرقه ۵۰ میلیارد تومان خواهد بود.

بر اساس برآورد اعتبارات ردیف‌های متفرقه در سال ۱۳۹۶ نیز تخفیف عوارض پروانه، حمایت‌های مالی و تراکم و ایجاد تاسیسات عمومی مسکن مهر ۱۰۰ میلیارد تومان است.

یارانه سود تسهیلات مسکن روستایی نیز یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار