کد خبر: ۳۹۶۳۵
تاریخ انتشار: ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۲
تحلیلگران:
رئیس شرکت پژوهش انرژی اورکور و تحلیل گر سرمایه گذاری بر این باور است که توافق اخیر اوپک دورنمای صنعت نفت را در سال ٢٠١٧ بهبود خواهد بخشید.
به گزارش پایگاه خبریاویل پرایس، داگ ترسون پیش بینی کرد که درآمد شرکت های نفتی در سال آینده به علت افزایش پایدار قیمت های نفت خام و هزینه های پائین میدان های نفتی، دو برابر شود.
در حالی که اوپک در باره کاهش روزانه یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه نفت از مجموع تولید اعضا به توافق رسید، انتظار می رود که روسیه و دیگر کشورهای تولید کننده عمده غیرعضو نیز حدود ٦٠٠ هزار بشکه نفت از تولید خود بکاهند و در مجموع میزان کاهش را به یک میلیون و ٨٠٠ هزار بشکه در روز برسانند.
به گفته سیمون فلاورز، تحلیل گر ارشد موسسه وود مکنزی، این توافق قابل توجه است و پیام بسیار مهمی به بازار می فرستد و به توازن بازار کمک می کند.
وی با پیش بینی این موضوع که بهای نفت برنت در سال ٢٠١٧ به سطح ٥٥ تا ٦٠ دلار برای هر بشکه برسد،در عین حال هشدار داد که این امر به پایبندی بسیار دقیق اوپک به شرایط این توافق بستگی دارد.
پاتریشیا ئی یارینگتون، مدیرعامل شرکت شورون در سان رامون کالیفرنیای آمریکا نیز گفت: هدف ما با فرض رسیدن قیمت های برنت به ٥٠ دلار برای هر بشکه، ایجاد توازن در نقدینگی در سال ٢٠١٧ است.
سیمون هنری، مدیرعامل شرکت شل نیز در باره افزایش جریان نقدینگی این شرکت از ٢١ میلیارد دلار در سال جاری به حدود ٣٠ میلیارد دلار در صورت رسیدن بهای نفت به ٥٠ دلار برای هر بشکه در سال آینده، ابراز اطمینان کرد.
اعضای اوپک در نشست ٣٠ نوامبر (دهم آذر ماه) وین، برای نخستین بار در هشت سال گذشته با کاهش تولید برای کاستن از مازاد عرضه به منظور بهبود قیمت های جهانی نفت موافقت کردند.
قیمت های جهانی نفت از میانه سال ٢٠١٤ به شدت سقوط کرد و به نصف رسید.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار