کد خبر: ۳۹۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶
بر اساس آمارهای به دست آمده از رشد اقتصادی جهان در سال‌های اخیر، اقتصاد همچنان در شوک بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی مانده است.
به گزارش مهر به نقل از پایگاه خبری «نیوزنو»، همچنان رشد اقتصاد جهانی بعد از بحران مالی سال ۲۰۰۸ میلادی از شوک بیرون نیامده و با کندی پیش می‌رود.

این در حالی است که رشد اقتصاد جهانی در سال گذشته میلادی با رسیدن به ۳.۱ درصد، به عنوان کمترین رقم از سال ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ میلادی به بعد محسوب می‌شود.

همچنین روند ضعیف اقتصادی در اقتصادهای نوظهور بیشتر قابل دیدن است، ضمن اینکه پیش‌بینی می‌شود رشد اقتصادی جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۲.۱ درصد برسد.

بر اساس تحلیل‌های انجام گرفته در نیمه نخست سال جاری میلادی بر روی اقتصادهای صنعتی و پیشرفته؛ به دلیل کاهش حجم سرمایه‌گذاری، نامساعد بودن فضای کسب و کار و نیز عملکرد ضعیف در تجارت خارجی، اقتصاد آنها هم با کندی پیش خواهد رفت.

همچنین حال و هوای اقتصادی منطقه یورو نیز ناخوش گزارش می‌شود و برآوردهای انجام گرفته نشان می‌دهد که رشد اقتصادی قاره سبز در سال ۲۰۱۶ میلادی ۱.۷ درصد باشد؛ این درحالی است که میزان رشد اقتصادی منطقه یورو در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲.۱ درصد ثبت شده بود.

کارشناسان مسائل اقتصادی بر این باور هستند که اقتصادهای نوظهور نیز در سال های اخیر ضرب‌آهنگ رشد اقتصادی خود را از دست داده‌اند و رشد اقتصادی ۷.۵ درصدی آنها در سال ۲۰۱۰ میلادی  به رشد اقتصادی ۴ درصد در سال ۲۰۱۵ میلادی تبدیل شده است.

بر همین اساس، کارشناسان بازار معتقد هستند که قطار اقتصاد جهانی در حال خارج شدن از ریل خود است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار