کد خبر: ۳۹۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۰
رییس کمیته امداد امام خمینی (ره):
فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در دیدار با مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران گفت: تنها راه نجات اقتصاد كشور، حركت جدي بسوي اجراي بانكداري اسلامي است كه خوشبختانه اين راهبرد اصلي در بانك قرض الحسنه مهر ايران نهادينه شده است.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط عمومی و بازاریابی بانک قرض الحسنه مهر ایران، پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی (ره) در این دیدار که به منظور گسترش همکاری های دوجانبه برگزار شد، بیان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران در توانمند سازی و ارتقاء معیشت خانواده ها نقش بسزایی دارد و ارائه تسهیلات ارزان قیمت می تواند سهم بسزایی در بهبود معیشت مددجویان و اشتغالزایی کشور داشته باشد.
وی ضمن تشکر از اقدامات خوب انجام شده افزود: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه مددجویی از برکت چشمگیری برخوردار است به نحوی که خانواده های تحت پوشش با همین مبالغ کم، مشاغل با ثبات و پایداری ایجاد نموده و خودکفا می شوند.
فتاح، با تاکید بر ریشه سنت الهی قرض الحسنه در آیات قرآن و روایات اسلامی اظهارداشت: بی‌تردید نهادی که بتواند به یاری افراد نیازمند بشتابد و آن‌ها را در عبور از شرایط بحران مالی حمایت کند، نهادی تأثیرگذار و راهبردی است.
وی تصریح کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران با ارائه تسهیلات ارزان قیمت در زمینه اشتغال زایی و کار آفرینی نقش بسزایی در از میان بردن ناهنجاری های اجتماعی دارد وبا اتخاذ سیاست‌ها و روش‌های مناسب می تواند یاری رسان مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) باشد.
مرتضی اکبری در این دیدار ضمن تشریح خدمات و سبد محصولات بانک بیان داشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران با اقدامات مطلوب توانسته است در انجام تعهدات خود موفق باشد و در سال گذشته 70 درصد از تسهیلات تکلیفی دولت و بانک مرکزی توسط شعب این بانک پرداخت شده است.
وی کمک رسانی به نیازمندان برای رسیدن جامعه به مولفه های تعالی و سلامت اجتماعی را از موضوعات مورد سفارش در آیات قرآنی و روایات دینی عنوان کرد و گفت: بانک قرض الحسنه مهر ایران به عنوان اولین بانک تخصصی در زمینه قرض الحسنه، پیشتاز پرداخت تسهیلات یکصد میلیون ریالی ازدواج جوانان در شبکه بانکی کشور می باشد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران افزود: توانمند سازی نیازمندان به منظور تامین مایحتاج ضروری زندگی، ارتقای سلامت اجتماعی و کمک به اقشار کم درآمد در قالب ارائه طرح های تسهیلاتی قرض الحسنه و ارزان قیمت از اهداف این بانک به شمار می آید.
وی با اشاره به پتانسیل ها و ظرفیت خیرین جامعه در حل نیازهای اساسی نیازمندان تصریح کرد: در شرایط کنونی اقتصاد کشور، جذب منابع قرض الحسنه کار دشواری است و اهتمام مسئولین سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی می تواند ما را در راستای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان واقعی جامعه یاری رساند.
در پایان، بر گسترش همکاری های دوجانبه میان بانک قرض الحسنه مهر ایران و کمیته امداد امام خمینی (ره) تاکید شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: