کد خبر: ۴۴۴۹۵
تاریخ انتشار: ۰۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۴
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به دکتر جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، ازعملکرد مدیرعامل بانک کشاورزی به دلیل اجرای تبصره35 قانون بودجه سال 1395 قدردانی کردند.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، 101 نماینده مجلس شورای اسلامی  با امضای  این نامه از عملکرد دکتر مرتضی شهیدزاده مدیر عامل این بانک  به دلیل  اجرای به موقع، دقیق و شفاف تبصره 35 مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی و بانک مرکزی تشکر و قدردانی کردند.
بر اساس این گزارش، نمایندگانی که نامه را امضا کرده اند، چنین اقداماتی و آنچه در خودکفایی گندم به وقوع پیوست را باعث رضایت مندی مردم،عمل به توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از تولید داخلی و موفقیت دولت در افزایش شاخص رشد اقتصادی دانستند.
این گزارش می افزاید، نمایندگان مجلس با توجه به زمان محدود ابلاغ این مصوبه که نقدینگی کشاورزان معمولاً رو به پایان است و امکان استفاده همه مردم از این فرصت فراهم نیست، ابراز امیدواری کردند بر اساس مصوبه مجلس این رویه در سال 1396 نیز تداوم یابد تا علاوه بر بازگشت سرمایه بانک ها،زمینه رونق اقتصادی کشور بیشتر فراهم شود.
شایان ذکر است، در اجرای تبصره 35 قانون بودجه سال1395و دستور العمل  ابلاغی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ، طی ده روز از آغاز این طرح دراسفندماه سال گذشته، حدود50 هزار نفر از بدهکاران بانک کشاورزی موفق به تسویه بدهی خود شده و با بخشودگی سود و جرائم تسهیلات، پرونده بدهکاری آن ها مختومه شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: