کد خبر: ۴۴۵۳۷
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۶
حسین کریم خان زند مدیرعامل بیمه نوین در گفتگو با خبرنگار ایبِنا و در پاسخ به سوالی درباره اینکه صنعت بیمه چه اقداماتی برای کاهش تعداد کشته شدگان سفرهای جاده ای می تواند انجام دهد، این موضوع را مطرح کرد.
به گفته سردار اسکندر مومنی جانشین فرمانده نیروی انتظامی، به طور میانگین در هر ۷۱ دقیقه یک نفر بر اثر تصادفات رانندگی در ایام نوروز کشته شده است.
کریم خان زند در خصوص این آمار اظهارداشت: از آنجایی که نمی توانیم در هر ۱۰۰ متر نیروی پلیس یا دوربین ثبت تخلفات رانندگی داشته باشیم، باید قوانینی در جهت تعیین جرایم سنگین نقدی و غیر نقدی برای رانندگان متخلف وضع کنیم؛ در حال حاضر برخی رانندگان متخلف که باعث کشته شدن افراد دیگر می شوند، همچنان اجازه رانندگی خواهند داشت.
مدیرعامل بیمه نوین پیشنهاد کرد گواهی نامه افراد متخلفی که حادثه رانندگی آنها باعث فوت دیگر افراد می شود، دستکم به مدت ۲ سال ابطال شود.
وی به هزینه های غیرملموس کشته شدگان جاده ای کشور اشاره کرد و افزود: هزینه اجتماعی کشته شدن یک فرد تحصیل کرده یا کارگر ماهر بسیار بالاتر از رقم دیه ای است که شرکت های بیمه به بازماندگان پرداخت می کنند و ضروری است تا کارشناسان اجتماعی و حقوقی فکری برای این موضوع بکنند.
عضو انجمن حرفه ای صنعت بیمه همچنین بر افزایش قدرت مانور پلیس راهور در برخورد با رانندگان متخلف به منظور جلوگیری از تخلفات منجر به حادثه تاکید کرد.
بر اساس تصمیم قوه قضاییه، نرخ بیمه برای هر فرد در سال جاری ۲۱۰ میلیون تومان تعیین شده است.
نام:
ایمیل:
* نظر: