کد خبر: ۴۴۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۲:۰۰
رویترز خبر داد:
احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن دارد به نحو فزاینده ای افزایش می یابد که ناشی از مسائل سیاسی حاکم بر آمریکا و کشورهای اروپایی است.
تب داغ خرید طلا در بازارهای جهان
به گزارش رویترز، در حالی که ریسک های موجود در صحنه سیاسی آمریکا و اروپا سرمایه گذاران را به سمت بازار طلا سوق داده است، تحلیلگران موسسه تامسون رویترز گفتند، قیمت فلز زرد در سال جاری میلادی حتی با وجود تداوم مازاد عرضه فیزیکی، افزایش خواهد یافت.
بر اساس این پیش بینی، خرید طلا به عنوان یک سرمایه گذاری امن و افزایش خرید طلا از سوی هند، احتمالا موجب خواهد شد تا متوسط قیمت طلا در سال جاری میلادی به ۱۲۵۹ دلار برسد که بالاتر از ۱۲۴۸ دلار سال گذشته خواهد بود.
این تیم از تحلیلگران در گزارش خود آورده است: «در حالی که سال به پیش می رود، احتمال خرید طلا با هدف سرمایه گذاری امن دارد به نحو فزاینده ای افزایش می یابد که ناشی از مسائل سیاسی حاکم بر آمریکا و کشورهای اروپایی است.»
«در صورتی که در یکی از کشورهای اروپایی، نتیجه انتخابات بر ضد اتحادیه اروپا باشد، احتمالا موجب افزایش عدم قطعیت در مورد آینده یورو خواهد شد. در عین حال رویکرد غیرعادی دولت ترامپ می تواند، موجب تقویت سرمایه گذاری ها (در بازار طلا) شود. بازارها همچنین نگران این مساله هستند که آیا شاخص های بورس آمریکا بیش از حد رشد کرده یا نه و انتظار می رود طلا از حس خودداری از ریسک سرمایه گذاران منتفع شود.»
این مساله احتمالا موجب خواهد شد تا حتی با وجود مازاد عرضه طلا قیمت فلز زرد تقویت شود. این تحلیلگران اعلام کردند، مازاد عرضه فیزیکی طلا در سال گذشته به ۹۵۲ تن رسید که بالاترین رقم در ۷ سال گذشته بود و این روند در سال ۲۰۱۷ نیز تداوم خواهد داشت.
بر این اساس، میزان کل تقاضای فیزیکی برای طلا در سال ۲۰۱۶ به میزان ۱۸ درصد کاهش یافت و به ۳۵۵۹ تن رسید که عمدتا ناشی از کاهش میزان جواهرسازی بوده است. میزان مصرف جواهرات در سال گذشته به میزان یک پنجم کاهش یافت و به پایین ترین رقم در ۷ سال گذشته رسید.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار