کد خبر: ۴۴۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۵:۰۸
بین بانک سپه و شرکت ملی پست تفاهم نامه همکاری دو جانبه امضاء شد.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه: محمدکاظم چقازردی در مراسم امضای تفاهمنامه میان این بانک با شرکت ملی پست اظهارداشت: بانکداردان و فعالان حوزه پست هر دو امین مردم بوده و با همکاری متقابل قادر به ارزش آفرینی، اشتغال زایی و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به جامعه هستند.
مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه در کشورهای توسعه یافته سازمانها برای یکدیگر خلق ارزش کرده و به آشکار کردن ظرفیتهای پنهان یکدیگر اقدام می کنند گفت: این ارزش آفرینی می تواند به درآمدزایی، اشتغالزایی، انتفاع سازمانها و نیز ارائه خدمات بهتر و مفیدتر به مردم منجرشود.
وی با اشاره به پیشینه بانک سپه و شرکت ملی پست گفت: بانک سپه نخستین بانک ایرانی و پست نیز دارای قدمت دیرینه است و همکاری این دو سازمان با توجه به پیشینه تاریخی ارزشمندشان می تواند منشأ خدمات بسیار خیر برای جامعه باشد.
رئیس هیات مدیره بانک سپه با بیان اینکه با عنایت ویژه ای که نظام جمهوری اسلامی به این بانک داشت این بانک از تحریم خارج شد اضافه کرد: اهمیت بانک سپه به سبب انجام پروژه های ملی، نقش آفرینی مؤثر آن در حوزه اقتصادی و نیز به سبب اینکه بانک سپه بخشی از تاریخ نظام بانکی کشور محسوب می شود است. 
چقازردی گفت: در دوران سخت تحریم که حدود 9 سال طول کشید، این بانک سرافرازانه و با افتخار از این آزمون خارج شد.
وی با بیان اینکه در مدت یکسال بعد از رفع تحریم بانک سپه 5 میلیارد دلار گشایش اعتبار داشته اظهارداشت: از جمله افتخارات این بانک، از سرگیری فعالیت شعب خارج از کشور خود در لندن، پاریس، فرانکفورت و تنها بانک ایرانی در رم است.
چقازردی به فعالیتهای شرکت سرمایه گذاری امید به عنوان زیرمجموعه بانک سپه اشاره کرد و گفت: این هلدینگ بزرگ دارای پرتفوی متنوعی از فولاد، معدن، نفت، صنایع بالادستی، پایین دستی و... است که مجموع این فعالیتها، استحکام خاصی به بانک سپه بخشیده است.
مدیرعامل بانک سپه با اشاره به امضای تفاهم نامه با شرکت ملی پست گفت: توفیق تعامل ایجاد شده با پست را در آستانه نورز به فال نیک می گیریم و امید است که این تعاملات به ارائه خدمات بهتر به جامعه منجر شود.
وی یادآور شد: این همکاریها می تواند به مقوله امنیت و پیشگیری از فساد کمک مؤثری نماید.
در ادامه مدیرعامل شرکت ملی پست با بیان اینکه مدیران و کارکنان بانک سپه از خوبان و خوشنامان سیستم بانکی هستند گفت: همکاری بین بانک سپه و شرکت ملی پست منشاء خدمات بسیاری برای مردم شریف ایران خواهد شد.
به گزارش روزنامه تجارت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، مهری با اشاره به پیشینه بانک سپه و خدمات و توفیقات آن در بخشهای مختلف گفت: این تنوع خدمات و توفیقات باعث افتخار است و قطعا مدیریت عالی و مؤثر در این بانک و نیز تیم قدرتمند موجود در آن می تواند به انجام کارهایی همچون 5 میلیارد LC در مدت یکسال منجر شود.
وی بخشی از توفیق در مسیر جلب اعتماد جامعه داخلی و بین المللی توسط بانک سپه در دوران پس از تحریم را مرهون مدیریت قدرتمند و ارتباطات مؤثر آن دانست.
مهری با بیان اینکه امید است با همکاری یکدیگر بتوانیم خدمات بیشتری به مردم ارائه کنیم گفت: بانک سپه نخستین بانک ایرانی است و قدمت آن به بیش از 90 سال می رسد و قدمت پست در جهان نیز به 2500 سال قبل که بحث چارپار و پیک مطرح بود بازمی گردد.
مهری با بیان اینکه سه بحث اصلی هویت مکان، هویت اشخاص و هویت خدمات مالی و بانکی اگر شفاف شوند اقتصاد ما نیز شفاف می شوند گفت: با اتصال این سه مهم، دیگر امکان فرار مالیاتی و ارائه اطلاعات غلط وجود نخواهد داشت.
وی ادامه داد: از این سه بحث، هویت مکانی را دولت و مجلس به پست واگذار کرده اند. در این راستا نیز تلاش شده تا به 50 میلیون نقطه کدپستی داده شود که اطلاعات 40 میلیون از آنها به هنگام شده است .
مدیرعامل شرکت ملی پست از دیگر حرکتهای شرکت ملی پست به تعریف آدرس استاندارد در 6 شهر تهران، اصفهان، مشهد، بوشهر، قزوین و قم اشاره کرد و گفت: پس از گام یونیک شدن کد و آدرس، اختصاص طول و عرض جغرافیایی است. از 15 میلیون ساختمانی که در شهرها داشتیم 13.5 میلیون مکان ژئوکد شده است.
مهری اظهار داشت: بعد از این مرحله نیز آدرس استاندارد را روی نقشه های بومی سوار کردیم. در عمل این اتفاق برای 6 شهر رخ داده است.
وی از گامهای پیش رو به شکل گیری اطلاعات مبتنی بر مکان اشاره کرد و افزود: به این ترتیب ما اطلاعات جامعی را سامان دهی می کنیم و به راحتی می توانیم در اختیار بانک قرار دهیم. همان طور که شماره ملی کنترل می شود، بلافاصله نیز آدرس و نقشه مکانی مربوط به فرد ارائه می شود.
مدیرعامل شرکت ملی پست خاطرنشان کرد: این پروژه از پروژه های اقتصاد مقاومتی است و با این اتفاقات، اطلاعات بیشتری در دسترس بانک قرار می گیرد.
مهری با بیان اینکه مأمور پست ضابط قضایی نیز هست افزود: ابلاغیه های بانک در ارتباط با معوقات و... وقتی توسط مأمور پست ابلاغ می شود وی به عنوان مأمور قضایی عمل می کند و قابل استناد و پیگیری به لحاظ قضایی است.
مهری با اشاره به تجربه همکاری هایش با دیگر بانکها در حوزه دسته چک و... گفت: به منظور حفظ امنیت شهروندان در جهان سعی شده تا پست رابط بین مردم و دولت باشد و خود از فساد و... جلوگیری کند.
وی تأکید کرد: ما آمادگی رساندن پول به در منازل را داریم. همچنین آماده جمع آوری وجوه از مطب دندانپزشکان و... هستیم.
 

نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین