کد خبر: ۴۴۵۷۳
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۴
پرتقال قاچاق 10هزار تومانی در بازار
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار با اشاره به ورود مرکبات قاچاق به میادین میوه و تره‌بار کنار پرتقال وارداتی گفت: بخش زیادی از مرکبات باغداران شمال کشور در انبارها فاسد یا به کارخانه‌های افشره‌گیری فرستاده‌ شده یا زیر درخت باقی مانده است.
پرتقال‌های ایرانی در انبارها فاسد شد
حسین مهاجران اظهار کرد:  آمار دقیقی درباره میزان  از بین رفتن پرتقال داخلی ذخیره‌سازی شده برای شب عید وجود ندارد اما بخشی از این محصولات دور ریخته شده یا برای افشره‌گیری به کارخانه فرستاده شده است.
وی افزود: 2 میلیون و 400 هزار تن مرکبات در سال جاری در شمال کشور تولید شده اما نمی‌توان به‌صورت مشخص اعلام کرد که چه‌میزان از مرکبات باغداران دور ریخته شده، زیر درخت باقی مانده، در انبارها فاسد شده یا درنهایت از بین رفته است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار درباره مناطقی که محصول آنها از بین رفته است، گفت: بخش عظیمی از مرکبات موجود در استان مازندران که برای عرضه در ایام پایانی سال در نظر گرفته شده بود  در انبارها  باقی‌ماند و دور ریخته شد یا برای گرفتن افشره و آبگیری به کارخانه ارسال‌شد.
 وی در ادامه درباره قیمت فعلی مرکبات اظهار کرد: فضای شب عید هنوز در قیمت‌های میوه، مشاهده می‌شود به‌طوری که سیب و کیوی در بازار گران است.
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار گفت: هر کیلوگرم کیوی با توجه به اینکه در سال گذشته تولید آن کاهش یافته بود اکنون 4 هزار تومان تا 5 هزار و 500 تومان و سیب باکیفیت 4 تا 6 هزار تومان در میادین مرکزی میوه و تره‌بار به فروش می‌رسد.
وی افزود: هر کیلوگرم پرتقال والنسیای مرغوب جنوب نیز 6 هزار و 500 تومان و پرتقال وارداتی و قاچاق 8 هزار و 500 تا 10 هزار تومان به فروش می‌رسد.
مهاجران تأکید کرد: پرتقال‌های قاچاق کنار پرتقال‌های قانونی در بازار به فروش می‌رسد و اکنون در میادین مرکزی میوه و تره‌بار نیز  توزیع می‌شود.نام:
ایمیل:
* نظر:
پرطرفدارترین عناوین