کد خبر: ۴۴۵۸۱
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۳
یک دیپلمات سابق کره شمالی خبر داد
رهبر کره شمالی آماده واکنش به هرنوع تهاجم از سوی واشنگتن است و هرگاه نشانه ای از تهدید از سوی آمریکا احساس کند، آنگاه از تسلیحات هسته‌ای استفاده خواهد کرد.
آماده باش کره شمالی برای حمله اتمی به آمریکا
یک دیپلمات سابق کره شمالی که از این کشور فرار کرده است هشدار داد که دنیا باید آماده حمله نظامی کره شمالی علیه آمریکا و متحدانش باشد.
به گزارش اسپوتنیک، تائه یونگ هو، دیپلمات سابق کره شمالی در گفتگو با شبکه ان بی سی نیوز گفت که کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی برای نگه داشتن قدرت در دست خود ناچار به تولید تسلیحات هسته‌ای و موشکهای بالستیک قاره پیما است.
وی در ادامه اعلام کرد که رهبر کره شمالی آماده واکنش به هرنوع تهاجم از سوی واشنگتن است و هرگاه نشانه ای از تهدید از سوی آمریکا احساس کند، آنگاه از تسلیحات هسته‌ای استفاده خواهد کرد.
تائه در این مصاحبه تایید کرد که پیونگ یانگ به سطح بسیار خاصی از تولیدات هسته‌ای دست یافته است. وی در ادامه گفت که این احتمال وجود دارد کره 8 بمب هسته‌ای در اختیار داشته باشد و درحال حاضر مشغول افزایش برد آنها است.
اخیرا اندیشکده آمریکایی 38 نورث که بر فعالیت های کره شمالی نظارت می کند اعلام کرد: تصاویر ماهواره ای گرفته شده از مهمترین سایت هسته ای کره شمالی نشان می دهد که پیونگ یانگ در مراحل نهایی آمادگی برای انجام یک آزمایش اتمی دیگر قرار دارد. این ششمین آزمایش اتمی کره شمالی به شمار خواهد رفت.
کره شمالی طی ماه های گذشته 5 آزمایش اتمی انجام داده و ده ها فروند موشک شلیک کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار