کد خبر: ۴۴۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۹
«روبرت کیوساکی»، نویسنده ژاپنی آمریکایی کتاب «پدر پول‌دار، پدر بی‌پول» برای کسانی که به کارآفرینی علاقه دارند پیشنهاد ویژه‌ای دارد.
 به گزارش ایبنا از مارکت واچ- «روبرت کیوساکی»، نویسنده ژاپنی-آمریکایی علاوه بر نویسندگی در دنیای تجارت نیز فعالیت می‌کند. وی پس از خواندن کتاب‌های مختلف آنان را به دیگران پیشنهاد می‌کند. کتاب «قوانینی برای یک شوالیه»، که پیشنهاد جدید او است، درباره شوالیه‌ای است که قرار است در کارزار جنگی کشته شود. این کتاب توسط «ایتن هاوک»، ستاره هالیوود نگاشته شده است و «کیوساکی» معتقد است ارزش خواندن را دارد.
 خود وی در این باره می‌گوید: «باور کنید یا نه من کتاب‌های معنوی بسیاری می‌خوانم و یکی از بهترین کتاب‌هایی که خوانده‌ام «قوانینی برای یک شوالیه» است. کتاب بسیار هنرمندانه نگاشته شده است و با روح انسان سخن می‌گوید. بسیاری از دوستان من کارآفرین هستند و یک نسخه از این کتاب را در خانه دارند.»
کتابی که همه کارآفرینان باید بخوانند!
 «قوانینی برای یک شوالیه» به شکل یک نامه از زاویه دید یک شوالیه قرن پانزدهم نوشته شده است که برای نوادگان خود در یک روز در میدان جنگ نامه می‌نویسد. او که می‌ترسد جان خود را از دست دهد از قوانین شوالیه‌گری می‌گوید که به وی نیز از پیشینیان وی به ارث رسیده است.
 با شنیدن این داستان ممکن است فکر کنید این قصه چه ربطی موفق شدن در قرن بیست و یکم دارد اما قوانینی که این شوالیه برای دیگران توضیح می‌دهد برای کارآفرینان مفید است. در کتاب می‌گوید: «برای اعلام فروتنی خود هیچ‌وقت اعلام نکنید یک شوالیه هستید و مانند یک شوالیه رفتار کنید.» و درباره «قدردانی از دیگران» می‌گوید: «در جواب اقدامات قبلی افراد بگویید ممنون! اما در جواب کارهایی که در آینده انجام خواهند داد با جدیت رفتار کنید زیرا جدیت در رفتار شما سبب می‌شود زیردستان کارشان را درست انجام دهند.»
 «کیوساکی» می‌گوید: «من به عنوان یک تاجر تلاش می‌کنم ارزش‌های معنوی را با کسانی که خود دارای آن هستند به اشتراک بگذارم و به آن عمل کنم و همین موضوع سبب می‌شود خواندن این کتاب برایم بسیار جذاب باشد.»
 «روبرت کیوساکی» جوان در دوره سربازی خود به مفاهیمی چون «وظیفه» و «افتخار» علاقه‌مند شد. «در آغاز راه اولین کلمه‌ای که به من آموزش داده شد «مأموریت» بود. سپس با «وظیفه»، «افتخار»، «امانتداری»، و «اخلاق‌مداری» در کار آشنا شدیم. سال‌ها بعد در دانشکده تجارت با پول و تجارت آشنا شدم اما هیچ‌گاه از امانتداری و وظیفه با ما سخن گفته نشد.»
 وی می‌گوید حلقه مشاورین وی و همسرش به آنان در سرمایه‌گذاری کمک می‌کنند اما این کتاب به او کمک کرده است یاد بگیرد چگونه احساسات خود را کنترل کند. «پیش از این به سرعت دچار استرس می‌شدم اما حالا به راحتی از کنار خیلی از مسایل می‌گذرم.»
 «ایتن هاوک»، بازیگر، نویسنده، و کارگردان آمریکایی است که دو بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است. گفته می‌شود وی در واقع خاطرات پیشینیان را خود در قالب «قوانینی برای یک شوالیه» روایت کرده است. وی در فیلم‌هایی چون «انجمن شاعران مرده»، «پیش از طلوع»، «هملت»، «پیش از غروب»، «پسرانگی»، و «هفت دلاور» ایفای نقش کرده است.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار