کد خبر: ۴۴۶۵۹
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۲
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تصمیم جدید دولت برای تأمین اعتبار توزیع سبد کالا در اردیبهشت‌ماه و نیز افزایش حقوق بازنشستگان خبر داد.
افزایش حقوق بازنشستگان و توزیع سبد کالا در اردیبهشت ماه
علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران از توزیع سبد کالا در اردیبهشت‌ماه خبر داد و گفت: امنیت غذایی در مقابله با سوءتغذیه کماکان از برنامه‌های دولت در سال جاری است و بر اساس تصمیم امروز در دولت اعتبار مورد نیاز سبد کالا تأمین شد.
ربیعی درباره افزایش حقوق پلکانی بازنشستگان کشوری و نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: برای این کار بیش از 30 هزار میلیارد ریال (سه هزار میلیارد تومان) از سوی دولت تأمین اعتبار شد و سعی می‌کنیم 20 درصد به حداقل‌ها افزوده شود.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره اظهارات و وعده‌های برخی افراد برای افزایش چند برابری یارانه‌ها گفت: اطلاعی از این موضوع ندارم و این نوعی دروغ بد است و باید به‌فکر بهتر شدن وضعیت دهک‌های پایین باشیم.
وی تأکید کرد: یارانه‌ها باید در مسیر اشتغال، درمان، آموزش و به‌صورت نقدی به دهک پایین جامعه تعلق بگیرد.
ربیعی تصریح کرد: دادن یارانه‌ای 250 هزار تومانی به کل جامعه به‌معنی خارج کردن چهار برابری از جیب فقرا است که تنها سبب افزایش مشکلات خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعداد کارگران بیمه‌شده ساختمانی را 800 هزار نفر اعلام کرد و گفت: بر اساس مصوبات جدید 200 هزار نفر به این تعداد افزوده شد.
ربیعی یادآور شد: براساس مطالعات صورت گرفته عده‌ای به‌ناحق تحت بیمه کارگران ساختمانی بودند که حذف شدند. تعداد 100 هزار نفر از کارگران ساختمانی در فروردین ماه و یکصد هزار نفر دیگر در اردیبهشت به این بیمه شدگان افزوده خواهد شد.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار