کد خبر: ۴۴۶۸۶
تاریخ انتشار: ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۷
از سوی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام شد؛
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت کنند.
آخرین فرصت برای دریافت صورتحساب سهام عدالت
جعفر سبحانی مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی گفت: از 49 میلیون نفر مشمول سهام عدالت نزدیک به 2 میلیون و 600 هزار نفر فوت کرده‌اند که در آینده، صورت حساب این افراد پس از طی مراحل انحصار وراثت، به ورثه ارائه می‌شود.
وی ادامه داد: براساس برنامه ها اکنون به وراث متوفیان صورت حساب سهام عدالت ارایه نمی شود.
سبحانی گفت: باید منتظر برگزاری مجامع و همچنین مدت زمان توزیع آن توسط شرکت ها باشیم، از این رو پرداخت سود سهام عدالت به نیمه دوم سال موکول شده است.
وی تاکید کرد: مشمولان سهام عدالت تا پایان شهریورماه امسال فرصت دارند صورت حساب خود را از سامانه سهام عدالت دریافت کنند.
به گفته وی، تاکنون 28میلیون مشمول، صورت حساب سهام عدالت را گرفته و 2 میلیون نفر قبض های مربوط را واریز کرده اند.
مشاور رئیس کل سازمان خصوصی سازی اعلام کرد از بامداد چهاردهم فروردین ماه تاکنون که سامانه سهام عدالت دوباره گشایش یافته است، 400 هزار نفر صورت حساب خود را از سامانه دریافت کرده اند.
وی یادآوری کرد: بر اساس قانون سود سهام عدالت سال 1395 نه اختصاص به خزانه دارد و نه متعلق به دولت است؛ بلکه حق مشمولان محسوب می شود. مشمولان برای دریافت این سود باید شماره حساب به سازمان خصوصی سازی اعلام کنند.
سازمان خصوصی سازی فرایند پرداخت سود را اطلاع رسانی می کند. سامانه ساماندهی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir هفدهم اسفندماه 1395 رونمایی شد.
این سامانه که به دلیل به‌روزرسانی صورت‌حساب مشمولان از سی ام اسفندماه گذشته به طور موقت از دسترس خارج شده بود، از بامداد چهاردهم فروردین ماه دوباره راه اندازی شد.
هدف عمده توزیع سهام عدالت، بهینه کردن توزیع درآمد در کشور و مشارکت دادن همه مردم در اداره امور اقتصادی کشور است و با بکارگیری راهکارهای خاص خود به تعدیل اقتصادی می پردازد.

نام:
ایمیل:
* نظر: