کد خبر: ۴۴۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۸
برگزاري دومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌ابزار و صنایع فلزکاری در تهران
دومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌ابزار و صنایع فلزکاری (AMBIran 2017) از دوم تا پنجم خردادماه در مرکز نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود و کارشناسان از آن به عنوان دروازه ای برای ورود به صنعت اروپا نام می برند.
دروازه ای برای ورود به صنعت اروپا
دومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌ابزار و صنایع فلزکاری (AMBIran 2017) از دوم تا پنجم خردادماه در مرکز نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می‌شود.
نمایشگاه بین‌المللی AMB یکی از تأثیرگذارترین و پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌های صنعت فلزکاری و یکی از پنج نمایشگاه برتر تکنولوژی ماشین‌ابزار و صنایع فلزکاری در دنیا است که توسط شرکت آلمانی مسه‌اشتوتگارت (Messe Stuttgart) و اتحادیه سازندگان ماشین‌های تولیدابزار آلمان (VDW) برگزار می‌شود.
کیان معتمدی مدیرعامل شرکت نوژن راد، در خصوص این نمایشگاه و دلیل برگزاری آن گفت: متاسفانه در زمانی که کشور دچار تحریم بود چرخه صنعت کشور به کندی حرکت می‌کرد و صنعتگران کشور ناچار بودند برای رفع نیازهایشان به سمت بازارهایی بروند که کیفیت لازم را نداشتند. در فضای بعد از برجام٬ برگزارکنندگان AMB به این نتیجه رسیدند که ایران پتانسیل بالایی برای ایجاد همکاری با شرکت‌های بزرگ اروپایی دارد و نخستین دوره این نمایشگاه را با همکاری شرکت نمایشگاهی آلمانی مسه اشتوتگارت( Messe Stuttgart ) و اتحادیه سازندگان ماشین‌های تولید ابزار آلمان (VDW)   در تهران برگزار کردند.
وی ادامه داد: بازار ماشین‌آلات در ایران در آستانه یک جهش بزرگ قرار گرفته است. برنامه‌ریزی پروژه‌های بزرگ، سرمایه‌گذاری در زمینه توسعه و نوسازی تاسیسات صنعتی که بسیاری از آنها دیگر فرسوده شده‌اند، فرصت بزرگی برای سازندگان ماشین‌آلات به‌وجود آورده است. از این رو نمایشگاه فوق مورد حمایت اتحادیه‌ها و صنعتگران ایرانی قرار گرفته است.
زیبا شهرام مدیر اجرایی شرکت نوژن پویان در ادامه بيان داشت: با توجه به تجربه موفق این نمایشگاه در دوره اول، برگزارکنندگان AMB تصمیم گرفتند تا برای بار دوم این نمایشگاه را باشکوه‌تر و با حضور کشورهای بیشتری برگزار کنند. هدف از برگزاری این نمایشگاه معرفی مدیران صنایع مهم در ایران و صنایع معتبر آلمان و دیگر کشورهای صاحب صنعت اروپایی به یکدیگر است تا زمینه‌های همکاری آنها فراهم شود.
نادیا وبر مدیر ارشد پروژه AMB از شرکت مسه‌اشتوتگارت، نیز در همین خصوص افزود: برگزاری نمایشگاه AMB می‌تواند پلی بین صنعت ایران با صنعت دنیا شود به‌همین دلیل نوژن پویان، نوژن راد و اتاق بازرگانی ایران و آلمان برای برگزاری هرچه بهتر دومین نمایشگاه همکاری بسیار مفیدی با ما داشته‌اند.

*ایران می‌تواند مرکز نمایشگاه‌های صنعتی منطقه شود
خبر برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی ماشین‌ابزار و صنایع فلزکاری (AMBIran 2017) با استقبال خوب صنعتگران ایرانی همراه بوده است.
اين همايش موقعيت مناسبي است كه با بهره مندي از آن مي توان آخرين اطلاعات مربوط به تجهيزات،ابزار دقيق،ماشين آلات فلز كاري،اتوماسيون و آخرين فناوري رباتيك موجود در اين صنعت را به دست آورد.
در این همایش آقای اولریخ کرومر، مدیر عامل و رئیس هیئت مدیره شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی اشتوتگارت (Messe Stuttgart)، آقای برنارد مولر، نایب رئیس هیئت مدیره مسه‌اشتوتگارت، آقای پیتر کن‌مونش، مدیر روابط عمومی اتحادیه سازندگان ماشین‌های تولیدابزار آلمان (VDW) و نمایندگان سازمان توسعه تجارت و اتاق بازرگانی ایران حضور خواهند داشت.
هدف از برگزاری این همايش، افزایش آگاهی و شناخت فعالین حوزه صنعت نسبت به نمايشگاه AMBIran2017  است که با حضور ۱۵۰ شرکت از ۱۵ کشور صاحب صنعت دنیا برگزارخواهد شد.
در همین خصوص جواد ژاله‌دوست مدیرعامل شرکت پارس کارا ماشین، گفت: برگزاری این نمایشگاه می‌تواند ما صنعتی‌ها را با آخرین تکنولوژی روز دنیا آشنا کند. ضمن اینکه با توجه به صحبت‌های برگزارکنندگان می‌توانیم با شرکت‌های معتبر آلمانی و اروپایی ارتباط برقرار کنیم تا با جدیدترین دست‌آوردهای صنعتی اروپا به‌همراه دانش فنی آن با کمترین هزینه و بدون واسطه آشنا شویم.
محمد پریسایی، صنعت‌گر اصفهانی، نیز در مورد دومین دوره نمایشگاه گفت: سال گذشته که این نمایشگاه برگزار شد ما در آن حضور داشتیم، واقعا تجربه‌ی مفیدی بود، زیرا شرکت‌های بزرگ صنعتی به ایران آمده بودند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ کشور دوست دارند با شرکت‌های معتبر اروپایی رودررو شوند و فعالیتشان را گسترده‌تر کنند.
فادی قدوره مدیرعامل شرکت نوژن پویان نيزگفات: به‌جز کشورهای اروپایی از ژاپن و برزیل نيز دعوت شده که در این نمایشگاه حضور داشته باشند. تمام شرکت‌کنندگان اعتقاد دارند صنعت ایران جای پیشرفت فراوانی دارد و این کشور می‌تواند تبدیل به یکی از مراکز اصلی نمایشگاه‌های صنعتی بزرگ در منطقه و جهان شود.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار