کد خبر: ۴۴۸۷۱
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی امروز در نشستی خبری با رسانه های داخلی و خارجی تاکید کرد : من کلمه بحران را در مورد بانک‌های کشور به هیچ عنوان قبول ندارم و یکی از افتخارات دولت این است که نرخ تورم بعد از 26 سال تک رقمی شده است.
رئیس جمهور با ابراز رضایت از عملکرد نظام بانکی کشور و با بیان اینکه شرایط بانک ها بهتر از سال گذشته شده است، اظهارداشت: مدیرعامل بانک ملی ایران به من گفت، کاری که این دولت در سال گذشته برای افزایش سرمایه این بانک انجام داد، در تاریخ بانک ملی ایران از روز تاسیس سابقه نداشته است و باید بگویم وضع بانک ها از سال گذشته بهتر است. 
وی به کاهش سود بین بانکی از 28 به 18 درصد در 4 سال گذشته اشاره کرد و افزود: بانک مرکزی در 4 سال گذشته سود بین بانکی را کاهش داد و این موضوع باعث شد تا سود تسهیلات پایین بیاید. رئیس جمهور تاکید کرد: امروز وضع تسهیلات دهی بانکی بهتر شده است، هر چند باید سود تسهیلات را پایین بیاوریم؛ یکی از تحولات می تواند پایین آوردن سود تسهیلات بانکی بویژه برای تولید و سرمایه در گردش باشد و در حال حاضر دولت در برخی از زمینه های تولیدی سوبسید می پردازد. 
وی با بیان اینکه بانک های کشور بیش از 430 هزار میلیارد تومان تسهیلات در اختیار بخش های مختلف قرار دادند، افزود: 24 هزار واحد صنعتی کوچک و متوسط سال 1395 از بانک ها تسهیلات گرفتند؛ با این حال برخی ها نسبت به مدیران بانک ها ظلم و بی انصافی کردند.
روحانی بانک های کشور را در عین حال نیازمند تحول دانست و گفت: دولت یازدهم اولین دولتی است که تلاش کرده بدهی خود را به نظام بانکی پرداخت کند؛ همزمان سرمایه بانک های دولتی در این دولت دو برابر شده که کار بزرگی است.

نام:
ایمیل:
* نظر: