کد خبر: ۴۴۹۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۲
دکتر جمالی نتیجه تعامل مناسب سایپا با قطعه سازان را تشریح کرد:
مدیر عامل گروه سایپا در نشست کمیسیون صنایع مجلس وخودروسازان و قطعه سازان ضمن تاکید بر نقش تعامل بین ذی نفعان درون سازمانی و برون سازمانی بلاخص قطعه سازان، گفت : اگر تعامل بین قطعه سازان و خودروسازان وجود نداشت سایپا نمی توانست تولیدات خود را از 350 هزار دستگاه به 600هزار دستگاه برساند .
 به گزارش روزنامه تجارت به نقل از سایپا نیوز، در اولین نشست اعضای کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در سال جدید که مدیران ارشد دو خودروساز بزرگ کشورمان و تامین کنندگان حضور داشتند. حاضرین ضمن تاکید بر تعامل بیشتر جهت افزایش تولید در سال 96، راهکارهای این موضوع را بررسی کردند.
دکتر مهدی جمالی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا در این نشست تصریح کرد: قطعه سازان نقش بی بدیلی در تامین به موقع قطعات در سال 95 داشته اند و امیدواریم با توجه به برنامه افزایش تولید خودرو در سال جاری کماکان قطعه سازان در سال اقتصاد مقاومتی ،تولید و اشتغال بتوانند نقش صنعت ،بلاخص خودروسازی را در تحقق منویات مقام معظم رهبری و شعار سال به خوبی ایفا نمایند.
دکتر جمالی با بیان اینکه 80 درصد صنعت خودروسازی توسط قطعه سازان مدیریت می شود، گفت: آنچه که در صنعت خودروسازی رخ می دهد 20 درصد آن را خودروسازان و 80 درصد را قطعه سازان مدیریت می کنند و خودروسازی در واقع به عنوان تلفیق کننده عمل می کند.
مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با بیان اینکه بحران جهانی برای صنعت خودروسازی به وجود آمد، افزود: رکود در تمامی بخش ها از جمله مسکن وجود دارد اما در خودروسازی به دلیل تعامل مناسب قطعه سازان و خودروسازان بحران به خوبی مدیریت شده است.
جمالی با اشاره به اینکه خودروسازی توانسته در مدت زمانی کمتر از 2 سال پس از اجرایی شدن برجام خود را بازسازی کند، ادامه داد: اگر تعامل بین قطعه سازان و خودروسازان وجود نداشت سایپا نمی توانست تولیدات خود را از 350 هزار دستگاه به 600 هزار دستگاه برساند.
مدیرعامل سایپا با بیان اینکه فروش و تولید خودرو در کشور کار ساده ای نیست، تصریح کرد: به باور ما در سال جاری نقش تحریک تقاضا در بازار داخلی بسیار مهم هست و گروه سایپا با استفاده از طرح های مناسب همچون: صادرات و خروج خودروهای فرسوده، سعی بر تامین نیاز بازارهای داخلی و خارجی خواهد کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر: