کد خبر: ۴۵۱۰۰
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳
مدیرعامل بانک توسعه صادرات: این بانک خود را پشتیبان آن دسته از شرکت های داخلی می داند که برای در اختیارگرفتن بازارهای بین المللی تلاش می کنند.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات اعلام کرد: بانک توسعه صادرات خود را پشتیبان و حامی آن دسته از شرکت های داخلی می داند که برای در اختیارگرفتن بازارهای بین المللی تلاش می کنند.
دکتر علی صالح آبادی در جریان بازدید از شرکت "سیناژن" و زیرمجموعه آن "اریوژن فارمد" با اعلام این مطلب افزود: اینکه شرکت سیناژن وزیرمجموعه های تابعه آن توانسته اند بسیاری از مهندسان و متخصصان ایرانی را جذب کنند، بسیار مغتنم بوده و هدف بزرگی محسوب می شود.
وی خطاب به مدیران این شرکت تصریح کرد: بانک توسعه صادرات برای حمایت از فعالیتهای شما آمادگی دارد تا فعالیت های بین المللی و ارزی خود را ساماندهی کنید و با نگاه برون مرزی خود در خدمت صادرات کشور قرار بگیرید.
دکتر صالح آبادی ادامه داد: گرچه گشایش های خوبی پس از برجام در کشور رخ داده است که لازم است از خدمات بانکی در خارج از کشور این بانک استفاده لازم را بنمایید.
مدیرعامل بانک توسعه صادرات ادامه داد: اینکه "جهانی فکر کنیم و محلی و بومی عمل کنیم" باید مدنظر قرار گیرد و در این راستا بانک توسعه صادرات از منظر ارائه منابع و خدمات ارزی می تواند در چارچوب ضوابط موجود به شرکت سیناژن تسهیلات و خدمات لازم را ارائه دهد.
شرکت تولید محصولات دارویی سیناژن از جمله معتبرترین شرکت داخلی صادرکننده دارو به سراسر جهان است و تاکنون شعبه مرکزی بانک توسعه صادرات مبلغ 45 میلیارد ریال به عنوان تسهیلات در اختیار شرکت سیناژن قرار داده است.
به گفته دکتر هاله حامدی فر مدیرعامل شرکت سیناژن، محصولات دارویی این شرکت در دو جنبه "تاثیر بر درمان" و "ارزانی قیمت" ارجحیت دارند.
وی ماموریت شرکت را اعلام پیام سلامت برای بازار داروی دنیا ذکر کرد و گفت: قیمت ارزان داروهای این شرکت باعث شده است که بسیاری بیماریها مانند نقص آنزیم که امکان مرگ بیمار را به همراه دارد، قابل درمان شوند.
حامدی فر تاکید کرد: در این شرکت 1900 نفر پرسنل مشغول به کار بوده که قریب به 60 نفر از آنان دارای مدرک تحصیلی دکتری و PHD هستند.
وی اظهارداشت : هم اکنون این شرکت به فناوری تولید 10 داروی مهم بیوتک دنیا دست یافته است و محصولات دارویی این شرکت در درمان بیمارهایی چون سرطان، ناباروری، ام اس، پوکی استخوان و بیماریهای کلیوی قابل برابری با انواع داروهای آمریکایی و اروپایی هستند.
دکتر صالح آبادی و مدیران بانک توسعه صادرات در پایان نشست خود با مدیران این مجموعه دارویی از بخشهای مختلف خط تولید داروی شرکت سیناژن و اریوژن فارمد دیدن کردند.
شرکت سیناژن در سال 1373 به منظور ارتقا سطح بیوتکنولوژی پزشکی کشور به همت چهار نفر از متخصصین بیوتکنولوژی پایه گذاری شد. این شرکت در اولین فاز تولیدی خود اقدام به تولید کیت های آزمایشگاهی و تحقیقاتی پرداخت و در سال های آغازین دهه 80 با اتکا به دانش و تجربه ، تصمیم جدیدی مبنی بر تولید داروهای بیوتکنولوژیک در دستور کار شرکت قرار گرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: