کد خبر: ۴۵۱۲۴
تاریخ انتشار: ۳۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۴
رسانه ها از دستگیری ابوبکر البغدادی خبر دادند
رسانه های روسی از دستگیری ابوبکر البغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش در هنگام فرار از عراق خبر دادند .
دستگیری رهبر داعش توسط نیروهای روسی
تعدادی از رسانه های روسی ازجمله روزنامه رسمی راسیسکایا گازتا و شبکه تلویزیونی لایف نیوز اعلام کردند: ابوبکر البغدادی هنگام تلاش برای عبور از مرز عراق و سوریه دستگیر شد. این در حالی است که وزارت امور خارجه روسیه هرگونه اطلاع از دستگیری رهبر داعش را تکذیب کرد.
به گزارش خبرگزاری روداو، وزارت امور خارجه روسیه با تکذیب خبر دستگیری «ابوبکر البغدادی» رهبر داعش، اعلام کرد هیچ اطلاعاتی در رابطه با بازداشت وی دریافت نکرده است.
این در حالی است که رسانه‌های روسی زبان به نقل از سازمان امنیت و اطلاعات اروپا، از دستگیری البغدادی خبر داده بودند.
سازمان امنیت و اطلاعات اروپا در وب سایت رسمی خود از بازداشت رهبر گروه تروریستی داعش در عملیات مشترک نیرو‌های امنیتی روسیه و سوریه خبر داده بود.
با این وجود تاکنون هیچ گونه دلیل یا جزئیاتی برای تایید این مساله عنوان و منتشر نشده است. اعلام خبر مذکور از سوی دفتر رسانه‌ای این نهاد اروپایی پس از آن انجام گرفت که اظهاراتی درباره فرار سرکرده داعش به شمال سوریه بر اثر افزایش شدت عملیات نظامی نیروهای عراقی در موصل به عنوان پایتخت این گروهک تروریستی، منتشر شد.
به گزارش تجارت آنلاین، در گزارش این رسانه ها به نقل از رسانه های عربی و حیتم ابوسعید رئیس اداره اطلاعات کمیته امنیت و اطلاعات سازمان ملل گفته شد: سرکرده داعش در حالیکه تلاش می کرد از محاصره خارج شده و به سوریه بگریزد، دستگیر شده است.
در همین راستا رسانه های روسی خاطرنشان کردند: البغدادی اکنون در حبس بسر می برد.
در همین حال پایگاه اینترنتی روسی «قفقاز امروز» به نقل از منابع آگاه نوشت: البغدادی توسط نیروهای روسی و ارتش سوریه دستگیر شده است.
روز گذشته نیز در موصل یکی از دستیاران قفقازی البغدادی به نام حسب الله قفقازی در جریان تیراندازی افراد ناشناس کشته شد.
از سوی دیگر پس از انتشار خبری طی سه روز گذشته در سایت های اینترنتی عراق و منطقه مبنی بر دستگیری ابوبکر البغدادی توسط روس ها، فرماندهان نیروهای الحشدالشعبی در این کشور به ایرنا گفتند این ادعا صحت ندارد.
اولین خبر را یک روزنامه صهیونیستی انتشار داد، مبنی بر اینکه رئیس جمهوری روسیه «سورپرایزی» را درباره سرکرده گروه تروریستی داعش برای غرب آماده کرده است.
روزنامه 'علام هزیه' چاپ تل آویو نوشت که نیروهای ویژه روسی با همکاری سوریه توانسته اند ابوبکر البغدادی سرکرده ارشد گروه تروریستی داعش را در عملیات ویژه و پیچیده ای دستگیر کنند.
این روزنامه افزوده که سازمان اطلاعاتی روسیه به دستور رهبران ارشد این کشور، درباره این موضوع پنهانکاری کرده است.
روزنامه صهیونیستی نوشت: پوتین می خواهد بعد از پایان کار بازجویی از سرکرده داعش، سورپرایزی برای غرب آماده کند.
بر پایه این گزارش، پیش از انتشار این خبر، برخی رویدادها حکایت از پرواز غیرعادی نیروی هوایی روسیه در پایگاه هوایی حمیمیم در سوریه داشت که علل آن روشن نشده است.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار