کد خبر: ۴۵۱۶۳
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۵
فریدون همتی استاندار قزوین در نشست مشترک با مسئولان پست‌بانک‌ایران گفت: این‌بانک با توجه به ظرفیت‌های بالقوه در ارائه خدمات‌بانکی و مالی در روستاها و مناطق کم‌برخوردار نقش مؤثری در اجرای طرح‌های توسعه‌ روستائی و تثبیت و ماندگاری جمعیت روستاها دارد.
 به گزارش روزنامه تجارت به نقل از روابط‌عمومی پست‌بانک‌ایران: وی ضمن بیان مطلب فوق و اعلام آمادگی استانداری جهت حمایت همه‌جانبه و همکاری با این بانک اظهارداشت: مهمترین دغدغه موجود مهاجرت معکوس روستائیان به شهرها می‌باشد که خوشبختانه پست‌بانک‌ایران توانسته است با حمایت از کسب و کارهای کوچک و اعطای تسهیلات به طرح‌های اقتصادی و اشتغالزائی در مناطق روستائی، از این مهم جلوگیری کند.
همتی ضمن اشاره به تغییر مأموریت این بانک به بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه ICT افزود: دولت یازدهم با اختصاص اعتبارات مناسب از محل ارزش افزوده به دهیاری‌های استان قزوین برای ارتقاء سطح کیفی ارائه خدمات به روستائیان، تلاش می‌کند با همکاری پست‌بانک‌ایران موجب رونق و آبادانی و محرومیت‌زدائی روستاها و مناطق محروم شود.
همچنین در این نشست خسرو فرحی مدیرعامل پست‌بانک‌ایران با اشاره به شعار این بانک در سال جدید بعنوان " بانک توسعه‌ای و تخصصی حوزه‌ ICT و حامی تولید و اشتغال" گفت: عمده فعالیت‌ها در زمینه اشتغالزائی و رونق اقتصادی در روستاهاست که در این راستا تعداد 148باجه نمایندگی خدمات‌بانکی فعال در استان قزوین درحال خدمات‌رسانی است. 
وی افزود: در سال گذشته حدود 75 هزار فقره تسهیلات اشتغالزائی در زمینه‌های دامداری و صنایع به روستائیان پرداخت شده که امیدواریم با هم‌افزائی بیشتر با استانداری‌ها و دستگاه‌های اجرائی در راستای حمایت و همکاری آنان با این بانک شاهد روند افزایشی آن در سال جاری باشیم.

نام:
ایمیل:
* نظر: