کد خبر: ۴۵۳۶۷
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
گروه مالی ملت و زیرمجموعه های این شرکت سهامدار حدود ١٨ درصد از شرکت بیمه آسیا هستند که در نظر دارند 5 درصد از این بلوک را عرضه کنند. لازم به ذکر است برای آن که شرکت های بیمه ای متحمل زیان ناگهانی و شدید نشوند استانداردهای IFRS برای این شرکت ها به طور مرحله ای اجرایی خواهد شد.
ابراهیم کاردگر مدیرعامل شرکت بیمه آسیا در گفتگو با بورس 24 در خصوص واگذاری بلوک این شرکت توسط گروه مالی ملت گفت: این گروه از 18 درصد خود تنها 5 درصد خود را خواهد کرد که در این صورت سیت هیئت مدیره شرکت دچار تغییر نخواهد شد. گروه مالی ملت همچنان یک سیت هیئت مدیره را در بیمه آسیا خواهد داشت.
وی ادامه داد: این عرضه بلوک چندان تاثیری بر بیمه آسیا نخواهد گذاشت. آن چه که در سال جاری برای شرکت های بیمه ای مهم بوده الزام بیمه مرکزی و سازمان بورس مبنی بر ارائه صورت های مالی بر اساس استاندارد IFRS است. در سال جاری شرکت های بیمه باید این استانداردها را اجرایی کنند.
وی تاکید کرد: اما آنچه که مهم است، اجرایی شدن این استانداردها گام به گام و مرحله به مرحله است. این استانداردها مرحله به مرحله اجرایی خواهد شد و از طرف شرکت های بیمه باید به بیمه مرکزی ارائه شود و پس از تایید بیمه مرکزی صورت های مالی در اختیار حسابرس قرار می گیرد و پس از تایید مجامع شرکت ها برگزار خواهد شد.
وی افزود: بیمه مرکزی استانداردهای IFRS را مرحله ای کرده و پس از اجرایی شدن هر مرحله وارد مرحله بعدی خواهد شد. به همین دلیل انتظار نمی رود سرنوشتی که بانک ها داشتند نصیب بیمه ای ها شود. به علت سرنوشتی که بانک ها داشتند اجرا شدن این استانداردها برای شرکت های بیمه ای مرحله مرحله شده است.
وی تاکید کرد: در سال جاری شرکت بیمه آسیا در نظر دارد تا سهم بیشتری از بیمه خود را به بیمه های زندگی و عمر تخصیص دهد. این میزان در فروردین 96 نسبت به 95 حدود 38 درصد رشد را نشان می دهد. رشد این بیمه ها در بودجه شرکت های بیمه ای بسیار مناسب تر از سایر بیمه ها است.
کاردگر عنوان کرد: سیاست بیمه آسیا برای سال جدید متمرکز بر حوزه خرده فروشی و بیمه های زندگی است و در نظر داریم تمرکز سرمایه خود را بر روی بیمه های کلان و پروژه های بزرگ کم کنیم. چرا که هر چه قدر پروژه کوچک تر و خردتر باشد خروج و نگهداشت نقدینگی در آن آسان تر است. اعتقاد ما این است که تمرکز بر حوزه های کوچک مانند بیمه عمر و زندگی، فروش شرکت را بیشتر تحت تاثیر قرار می دهد.
وی خبر داد: بیمه ها سال خوبی را خواهند داشت و می توان امیدوار بود اتفاقات خوبی در این شرکت ها بیفتد.

نام:
ایمیل:
* نظر: