کد خبر: ۴۵۳۹۱
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۲
از سوی دادستان زاهدان تشریح شد
دادستان عمومی و انقلاب زاهدان با تایید شهادت ۱۰ نفر از ماموران مرزبانی منطقه میرجاوه در اثر تیرانداری اعضای گروهک جیش‌الظلم گفت: نیروهای متخاصم پس از درگیری و به شهادت رساندن مرزبانان به عمق خاک پاکستان متواری شدند.
جزییات جنایت منطقه مرزی میرجاوه
به گزارش تجارت آنلاین به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت‌الاسلام والمسلمین موحدی‌راد در تشریح این حادثه گفت: حدود ساعت ۲۰ چهارشنبه در منطقه مرزی میرجاوه و بین میل ۹۹ و ۱۰۰، ۱۱ نفر از ماموران مرزبانی متشکل از سه نفر از ماموران کادری و هشت نفر از سربازان وظیفه هنگام تعویض پست مورد حمله و کمین تروریست‌ها قرار گرفته و بر اثر تیراندازی با تیربار گرینف، متاسفانه هشت نفر از آنان در دم به شهادت رسیده و دو نفر دیگر نیز پس از انتقال به بیمارستان به شهادت رسیدند.
دادستان زاهدان با اعلام اینکه حال تنها مجروح این حادثه نیز وخیم گزارش شده است، افزود: نیروهای مرزبانی و سپاه پاسداران به همراه نیروهای امنیتی در حال بررسی حادثه و پیگیری آن هستند.
وی با اعلام اینکه محل وقوع این جنایت،منطقه مرزی دارای پوشش جنگلی است، گفت: متجاوزان گروهک جیش‌الظلم پس از وقوع این جنایت در نقطه صفر مرزی با استفاده از پوشش منطقه بلافاصله به عمق خاک پاکستان متواری شدند.در همین رابطه مرکز اطلاع رسانی پلیس ناجا اعلام کرد: با توجه به این که تروریست ها در صفر مرزی پاکستان به کمین نشسته بودند و حمله از این مرز صورت گرفته؛ دولت پاکستان می بایست پاسخگوی این اقدامات باشد.
بر پایه همین گزارش اسامی شهدای کادر و وظیفه حادثه تروریستی مرز میرجاوه به این شرح است:

شهدای کادر:
حمیدرضا جهانتیغ
علی پودینه
محسن دایی زاده 

شهدای وظیفه؛
حجت کاظمی
صادق خدادادی
امیر مکاری 
مهدی امینی
حسین طاهریان
داوودباشتنی
همچنین گفته میشود در این حادثه  معین بیانی و مرتضی اردنی زخمی شده و به بیمارستان منتقل شده اند.

در همین رابطه وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی ضمن تسلیت شهادت مرزبانان کشورمان گفت: دستگاه دیپلماسی کشور از هیچ کوششی برای پیگیری موضوع از مجاری دیپلماتیک و تنبیه تروریست های شرور فروگذار نخواهد کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در پیامی شهادت جمعی از فرزندان ملت و مرزبانان شجاع و مظلوم کشور در اقدام تروریستی اشرار مسلح در منطقه میرجاوه استان سیستان و بلوچستان را تسلیت گفت.

بسم الله الرحمن الرحیم

خبر اندوهبار شهادت جمعی از فرزندان ملت و مرزبانان شجاع و مظلوم کشور بدست اشرار مسلّح را تسلیت می گویم. اینجانب ضمن ابراز همدردی با خانواده شهدا و مجروحان این جنایت، اطمینان می دهم دستگاه دیپلماسی کشور از هیچ کوششی برای پیگیری موضوع از مجاری دیپلماتیک و تنبیه تروریست های شرور فروگذار نخواهد کرد.

محمد جواد ظریف

وزیر امور خارجه

 نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار